Bitcoin Haberleri

Sıcak Gelişme! Bitcoin madencileri düşüşten etkilenmedi, BTC hash oranı artıyor

Lider kripto para Bitcoin son zamanlarda 12,500 dolardan 10 bin doların altına düştü. Buna rağmen Bitcoin madencileri bu düşüşten etkilenmedi BTC ağının hash gücü yeni bir en yüksek seviyeye çıkarak rekor kırdı. BTC düşüş sırasında ağın hash gücünün artması Bitcoin madencilerinin uzun vadede öncü kripto paranın fiyatının artacağına inanmasından dolayıdır. Glassnode analitik firmasına göre BTC hash oranı ilk kez saniyede 150 exahash’e (EH/S) çıkarak yeni bir rekora imza attı.

Bitcoin düşüyor, hash oranı artıyor

Bitcoin piyasasında düşüş yaşanırken Bitcoin madencileri bu düşüşü takmıyor ve daha fazla BTC çıkarmayı hedefliyor. BTC hash oranı bu seviyelerde kalır ya da daha fazla artarsa ve BTC fiyatı düşerse madenciler kripto paralarını 8 bin dolar civarından satmak zorunda kalabilir.

btc-hash-rate

https://studio.glassnode.com/metrics?a=BTC&m=mining.HashRateMean&s=1538665870&u=1599523200&zoom=

Bitcoin düşer mi?

Bitcoin ağında hash oranı artarken her zaman “Bitcoin fiyatı artar mı?” sorusu sorulur. Bazı kripto para analistler yükselen bir hash oranının her zaman fiyatları da arttıracağına inanmaktadır. Bu her zaman doğru değildir ve blok zincir temelleri gibi diğer faktörlerinde Bitcoin fiyatı üstünde etkisi vardır. Mesela, geçtiğimiz günlerde başlayan düşüş trendi bazı madencileri çok fazla Bitcoin satmasından kaynaklamıştır. Aynı madenciler yüksek oranda kripto para satmayı şu anda bıraktı ve lider kripto paranın zincir verileri yukarı yöne döndü. Blok zincir analisti Willy Woo bu konu hakkında:

“Blok zincir verileri boğaya dönüyor. Bu metrik fiyatların dibe inmiş olduğu anlamına gelmez. Yine de şu anda tekrardan Bitcoin almak için kötü bir zaman değildir.”

Bitcoin fiyatının artan hash oranı ile ilişkisinin fiyatları nasıl etkileyeceği şu anda belli değil. Şu anda açık olan tek şey Bitcoin ağına yapılacak bir saldırının çok fazla pahalı olduğu gerçeğidir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu