Bitcoin Haberleri

Bitcoin madencileri tekrardan stok yapmaya başladı

ABONE OL:

Bitcoin madencileri 2021 Şubat ayının başından bu yana harcanmamış arzlarına toplamda 5.000 adet BTC ekleyerek tamamen stok yapma moduna geri döndü.

Görünüşe göre Bitcoin madencileri şu anda BTC’lerini daha yüksek fiyatlardan satmak için saklıyor. Bu kanı ayrıca madencilerin kripto para borsalarına girişinin Mart ortasından bu yana yaklaşık %40 düşmesi ile de destekleniyor.

Zincir içi analiz sağlayıcısı Glassnode’dan elde edilen veriler madencilerin BTC bakiyelerinin, Ocak ayındaki yoğun çıkışların ardından Mart ayının sonundan bu yana arttığını, Şubat ve Mart ayının başlarında satışların sürekli olarak azaldığını gösteriyor.

Glassnode CTO’su Rafael Schultze-Kraft Bitcoin madenci adreslerinden gelen akışların, harcanmamış BTC arzı ve madenci pozisyonu net değişimi dahil olmak üzere madencilerin birikim yaptığına işaret eden birkaç metriği paylaştı.

Glassnode’un verileri, harcanmamış madenci arzının yani asıl alıcı adresinden hiç aktarılmamış olan BTC’lerin geçtiğimiz Ocak ayında 15.000 adetlik koinin madenci adreslerinden taşınmasından sonra artmaya başladığını gösteriyor.

Glassnode: Harcanmamış BTC arzı

Şubat ayından bu yana, Bitcoin’in harcanmamış arzına yaklaşık 5.000 adet yeni basılmış BTC eklendi ve toplamda 1.765 milyon Bitcoin’e ulaştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyatı Ne Kadar? Bitcoin Nedir? 1 Bitcoin Kaç TL Kaç Dolar?

Madenci cüzdanlarından borsalara yapılan doğrudan transferler de son haftalarda önemli ölçüde düştü ve Mart ortasında yaklaşık 450 BTC olan 30 günlük hareketli ortalamadan bugün 275 BTC’ye düştü.

Madenci cüzdanlarından BTC transferlerinin 30 günlük hareketi ortalaması.

Rafael Schultze-Kraft, Bitcoin madenciliğini “harika temellere sahip olduğunu” söyledi ve 6 Nisan’da günlük olarak saniyede 178 kez hash oranına ulaşılarak tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkıldığını belirtti.

Ayrıca madenci gelirlerinin yaklaşık bir yıl içinde %300 arttığını ve şu anda yedi günlük hareketli ortalamanın yaklaşık 60 milyon dolar civarında olduğundan dolayı tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığını gösteren verileri paylaştı. Ünlü CEO son olarak, Madencilerin şu anda nakde çevirmek için çok az teşvikleri olduğunu veya hiç teşvikleri olmadığını belirterek bitirdi.

Bitcoin madencilerinin şu anda refahı, Kuzey Amerika’da borsada işlem gören madencilik firmalarının hisse performansında da görülebilir. Son analizler, halka açık en büyük dört Bitcoin madencilik şirketinin hisse senetlerinin 12 ayda %5.000 arttığını ve aynı dönemde spot BTC fiyatlarının da %900 arttığını tespit etti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu