Bitcoin Haberleri

Bitcoin madenciliği en son bu kadar kolay olduğunda büyük bir düşüş gerçekleşmişti

Önce Bitcoin hash oranıydı, şimdi ise madencilik zorluğu… Bu önemli metriklerin her ikisi de şu anda sektörde Bitcoin’in dalgalı piyasa koşullarının ortasında bir sıfırlama işlemine devam ediyor. Raporlara göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu ağdaki en büyük zorluk ayarını %28 ile kaydetti. Bitcoin’in hash oranı, en son Aralık 2019’da görülen bir derecelendirme olan 87m TH/s idi.

Bunlar, Bitcoin için ortaya çıkan önemli değişiklikler ve madenciler operasyonlarını Çin’den taşımak için çabalıyorlar. Bu yazıda, mevcut durumdan dolayı varlığın fiyatının olumlu veya olumsuz etkilenip etkilenmeyeceğini analiz ediyoruz.

Fiyat tepkisi ile zorluk ayarlaması ile neyi fark ederiz?

Bitcoin madenciliği en son bu kadar kolay olduğunda büyük bir düşüş gerçekleşmişti - Koinbox.Net

Mart 2020’den bu yana, yeterince önemli olan ve dikkate alınan 6 zorluk ayarı yapıldı. Fiyat etkisi. ancak, karışık bir sonuç torbası olmuştur. Mart ve Haziran 2020’de görülen ayarlamalar, Bitcoin fiyatında küçük bir düşüşe neden oldu. Aksine, Kasım 2020 ve Nisan 2021’deki ayarlamalar BTC’nin değeri için yüksek getiri sağladı. Dünden önce, 29 Mayıs’ta %7,49’luk bir düşüşe yol açan güçlü bir ayarlama daha yapıldı.

Şimdi, baskı zamanında, en büyük zorluk ayarlamasından sonra henüz piyasalar üzerinde olumsuz bir etki öngörülmemişti, ancak madencilik koşulları gelecekte muhtemelen değişecek.

Bitcoin madencilerinin şimdi benim için daha fazla teşviki var mı?

Bitcoin madenciliği en son bu kadar kolay olduğunda büyük bir düşüş gerçekleşmişti - Koinbox.Net

Kaynak: Twitter

Dolayısıyla, zorluk ayarlaması başlı başına bir düşüş sinyali veya yükseliş sinyali değil, ancak şu anda madencilerin Bitcoin madenciliği yapmasının eskisinden daha kolay olduğunu gösteriyor. Verilere göre, 20 trilyondan 14 trilyona zar zor düştü ve fiyat açısından, en son bir blok madenciliği bu kadar kolay olduğunda, Bitcoin 9000 dolar değerindeydi.

Basitçe söylemek gerekirse, madenciler şimdi BTC’nin en son 9.000 $ değerinde olduğu zaman görülen zorluk seviyesinde 34.000 $ değerinde BTC ile ödüllendiriliyor, bir madencinin bakış açısından son derece kazançlı bir teklif.

Bitcoin madenciliği en son bu kadar kolay olduğunda büyük bir düşüş gerçekleşmişti - Koinbox.Net

Puell Multiple’nin 1’in altına düşmesiyle, madencilerin şu anda arz dinamiklerinin daha cana yakın olması nedeniyle satış baskısını teşvik etme konusunda çok az teşviki olduğu veya hiç olmadığı söylenebilir.

İleride ne gibi değişiklikler beklenebilir?

Madencilik dinamikleri büyük bir darbe alacak, bu doğru… Hash oranı 87 milyon TH/s’ye düşerken, önceki yüksek seviyelerine tekrar ulaşması muhtemelen 6 ay veya 1 yıldan fazla sürecek.

Bununla birlikte, fiyat açısından büyük bir fark yaratmayacaklar çünkü bu metrikler blok zincirinin güvenliğine bağlı ve anında fiyat etkisi olsa da. Uzun vadeli etkiler taşımazlar.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Madenciliği Nedir ve Nasıl Yapılır?

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu