Bitcoin Haberleri

Bitcoin Madenciliğine Nasıl Başlanır?

Kripto para birimi madenciliği ile ilgileniyorsanız, bir Bitcoin madencilik havuzuna nasıl katılacağınızı zaten biliyorsunuz veya öğrenme aşamasındasınız demektir. Ama bilmiyorsanız veya daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız araştıracak çok fazla adım vardır.

Bir çoğumuzun bir Bitcoin maden havuzunun ne olduğunu bilmediği, Bitcoin maden havuzuna  nasıl katılacağımızı bilmemekten utanacak bir yanı yoktur. Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağını bilmemek Bitcoin yatırımcısı olan ve madencilik ile işi olmayan bir kişi için pek gerekli de değil.

Aslında bazılarımız hala Bitcoin madenciliğinden habersiz. Ancak, kripto para birimi piyasası ile ilgileniyorsanız, bu konular hakkında bilgi sahibi olmak artık çok önemli.

2018’in en iyi Bitcoin madencilik havuzları üzerine yazılan onlarca yazı ve onlarca tartışmaya rağmen insanlar Bitcoin madenciliği hakkında bazı bilgilere sahip değil.

Bununla birlikte, bir Bitcoin madenciliği havuzuna nasıl katılacağınızı bilmiyorsanız, size yardımcı olmak için adım adım bir kılavuz hazırladık. İşte burada!

3 Kolay Adımda Bitcoin Maden Havuzuna Nasıl Katılabilirsiniz

Adım 1

İlk adım, bir Bitcoin maden havuzunun nasıl göründüğü ve nasıl çalıştığı konusunda kendinizi eğitmektir. İnternet büyük bir yer ve orada kaybolmak kolaydır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Mazi: Bitcoin 2011 yılında 17 dolardan alıcı buluyordu!

Bir Bitcoin maden havuzuna katılmak için gereken tüm kaynak ve bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Doğru ekipmana sahip olmak son derece gereklidir. Eğer Bitcoin madenciliği ekipmanınız çok kötü ise kazancınız çok düşük olacaktır ve çok fazla enerji harcayacak, çok daha fazla verimsiz bir sonuç olacaktır. Bu nedenle önce Bitcoin madenciliği cihazınızı seçin ve en iyisine sahip olmaya çalışın. En iyi madencilik cihazının hangisi olduğunu sizin için Google’da ufak bir arama ile bulmak mümkün olabilir.

Adım 2

Bir sonraki adım ihtiyaçlarınızı karşılayan bir Bitcoin madenciliği havuzu aramaktır. Çoğu madencilik uygulaması ve hizmeti kendi resmi madencilik havuzunu desteklemektedir, bunun yanında çevrimiçi topluluklar tarafından oluşturulan havuzlar vardır.

Her Bitcoin madenciliği havuzunun, Bitcoin madenciliği yazılımındaki özel ayarlara gömülü sayısal bir adresi vardır. Bu adres Bitcoin maden havuzuna ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Ek olarak, madencilik uygulamalarının ve hizmetlerinin çoğu, uygulama ayarlarında ‘özel bir havuz seçeneği’ seçemeyeceğiniz kendi resmi havuzlarına (hesaplara) sahiptir.

Resmi Bitcoin maden havuzlarını aramaya çalışın, çünkü zaten Bitcoin madencisi sayısı sürekli olarak artıyor ve en iyisini seçmek en doğru karar olabilir. Bir engelle karşılaşırsan sana her zaman yardım edebilecek olanı tercih etmeye çalış.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Büyük Bir Ödeme Aracı Olabilir mi?

Aşama 3

Katılmak istediğiniz Bitcoin maden havuzuna karar verdikten sonra, bunun için kaydolun ve diğer madencilerle etkileşime geçin.

Bir hesap oluşturmanız gerekecektir ve ancak o zaman madenciliğe başlayabilirsiniz. Katılmaya karar vermeden önce, ücreti, menşe ülkesini ve maden havuzunun itibarını iyi araştırdığınızdan emin olun. Eğer olumsuz yorumlar var ise ve daha önce şikayet bulunuyor ise bu konuda doğru karar verip vermediğinizi tekrar tekrar düşünebilirsiniz. Başladıktan sonra değil, başlamadan önce karar vermelisiniz.

Bu kadar. Bir Bitcoin maden havuzuna katılmak çok kolaydır. O yüzden hemen şimdi Bitcoin madenciliği yapmak için 3 adımı tamamlayarak kripto para sektöründe ”üretici” olabilir ve Bitcoin üretmeye başlayabilirsiniz. Unutulmaması gereken bir şey var ki, bu da kripto para piyasasının son zamanlarda düşen fiyatlar nedeniyle birçok madencinin iflas ettiği ve madencilik cihazlarını kapatarak artık Bitcoin madenciliği dahil kripto para madenciliği yapmaya uzun süreli olarak ara vermek zorunda kaldıklarıdır. Bitcoin madencileri bir süredir kazançlarının düşmesi nedeniyle yaşadıkları zorlukların sürekli arttığını ve bu artışa bağlı olarak madencilik yapmadıklarını ifade ediyorlar.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu