Anasayfa Bitcoin Bitcoin Madencilik Devi, 179 Milyon Dolara İki Tesis Satın Alacak!

Bitcoin Madencilik Devi, 179 Milyon Dolara İki Tesis Satın Alacak!

Bitcoin

Marathon Digital Holdings, iki madencilik tesisi satın almak için 179 milyon dolar ödeyecek.

Bitcoin Madencilik Devi, 179 Milyon Dolara İki Tesis Satın Alacak!

Marathon Digital Holdings, yakın zamanda Generate Capital'in yan kuruluşlarıyla kesin bir satın alma anlaşması imzaladı. Anlaşma, Marathon Digital Holdings'in faaliyet gösteren iki Bitcoin madencilik tesisini satın almasına imkân tanıyacak. Şartlara göre; Maraton, toplam 390 megavat kapasiteli tesisler için 178,6 milyon dolar ödeyecek.

Yani Marathon, piyasadaki en iyi Bitcoin madencilik tesislerinden ikisine megawatt başına 458.000 dolar ödüyor. İşlem, Marathon'un BTC madencilik sahalarına sahip olma yönündeki ilk girişimini işaret ediyor. Bu gelişmeyle birlikte şirket, resmî olarak bir varlık organizasyonundan BTC madencilik operasyonlarını yönetmeye geçiş yapmış oldu.

Şu an itibariyle Marathon 584 megavat kapasiteye sahip ve bunun yüzde 3'ü şirketin kendisine ait web sitelerinde bulunuyor. Geriye kalan gücün yüzde 97'si, Marathon için üçüncü taraflarca barındırılıyor.

Marathon, Operasyonel Hash Oranını İkiye Katlayacak

Bitcoin Madencilik Devi, 179 Milyon Dolara İki Tesis Satın Alacak!

İşlem tamamlandıktan sonra Marathon, BTC madencilik portföyünü 910 megavat kapasiteye çıkaracak. Bu durumda şirket, hisselerin yüzde 45'ine sahip olacak. Kalan yüzde 55 ise üçüncü şahıslara ait olacak. Bu gelişme, Marathon'un madencilik hattını güçlendirecek ve şirketin operasyonel hash oranını ikiye katlamasına olanak sağlayacak.

Satın alma, Marathon'un 390 megavatlık operasyonel kapasiteye sahip olmasını sağlayacak. Bunun 82 megawatt'ı (yüzde 21) şu anda boş ve genişletilmeye hazır durumda. Kiracılar, 244 megawatt'ı (toplamın yüzde 63'ü) işgal ediyor. Maraton, halihazırda kalan 64 megawatt'ı (yüzde 16) kaplıyor.

Satın alma tamamlandıktan sonra Marathon, token başına maliyetini yüzde 30 oranında azaltacak. Daha sonra şirket, boş olan 82 megavatlık kapasiteye yeni madencilerin atanmasını hedefliyor. Kiracılar 244 megavattan ayrıldıktan sonra Marathon, bu alanı operasyonlarını en üst düzeye çıkarmak ve hash oranını yükseltmek için kullanacak.

Şirket, madencilere yönelik yedi exahash belirledi. İlk dilimi Ocak 2024'te teslim edilecek ve entegre edilecek.

Bitcoin Madencilik Devi, 179 Milyon Dolara İki Tesis Satın Alacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar