Anasayfa Bitcoin Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Kapasiteyi Böyle Artırdı!

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Kapasiteyi Böyle Artırdı!

Bitcoin

Marathon Digital, üretimi kapasitesini kayda değer bir şekilde artırarak Eylül ayında 1.242 Bitcoin üretti.

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Kapasiteyi Böyle Artırdı!

Bitcoin madencisi Marathon Digital (MARA), aylık üretim hash oranını yüzde 20 artırdı ve belirsiz bir kripto para piyasasının ortasında hisse fiyatlarında artış kaydetti. 

"Eylül Ayı Üretim Güncellemesi"nde madenci; Ağustos ayına göre yüzde 16, son 12 ayda ise yüzde 245 artışla 1.242 Bitcoin (BTC) üretti.

Şirketin toplam BTC varlığı, geçen yılın 10.670 BTC'sine göre yüzde 29 artışla ve Ağustos ayına göre yüzde 3'lük bir artışla 13.726 seviyesinde bulunuyor.

Marathon Digital'in CEO'su Fred Thiel, hem Amerika Birleşik Devletleri içinde hem de dışında artan kapasitenin yanı sıra artan çalışma sürelerine de dikkat çekti. 

Ağustos ayından bu yana Bitcoin üretimindeki artış, Teksas'taki artan çalışma süresi ve azalan kesinti faaliyetinden kaynaklanıyordu. Eylül ayında Bitcoin ağının mevcut madenci ödüllerinden payımız, geçen ayki yüzde 3,7'den ve Temmuz 2023'teki yüzde 4,1'lik önceki rekordan yüzde 4,3'e çıkarak rekor bir seviyeye ulaştı.

Şirket, Amerika Birleşik Devletleri'nde Eylül ayında günde ortalama 41 token ile 1.232 BTC üretti. Bu, geçen yıla göre yüzde 242'lik keskin bir üretim artışı ve Ağustos ayına göre yüzde 20'lik bir artış anlamına geliyor.

Geçen yılki 3,8 EH/s'den 19,1 EH/s'ye ulaşan hash oranı ile şirket, ayı piyasasında üretkenliği önemli ölçüde artırma hedefini gerçekleştirdi. Kripto ayı piyasası, madencilik endüstrisine zarar vererek düşen varlık fiyatları ve artan madencilik zorlukları nedeniyle madencileri savunmasız bıraktı.

Genel olarak madencinin hash oranı yıl içinde yüzde 403, Ağustos ayından bu yana ise yüzde 19 arttı. Yılbaşından bu yana toplam 8.610 BTC madenciliği yapıldı ve aylık madenci ödüllerinin yüzde 4'ü elde edildi.

Thiel, ayrıca özellikle şirketin Abu Dabi tesisinde kapasiteyi artırmaya yönelik küresel planlarının altını çizdi.

ABD dışında Abu Dabi'deki ortak girişimimiz Eylül ayında 50 Bitcoin çıkardı ve bunun yaklaşık 10 Bitcoin'i bizim payımız oldu. İkinci ve daha büyük sahamızda inşaat neredeyse tamamlandı ve projenin 7,0 exahash'ının tamamının 2023 yılı sonundan önce devreye alınmasını bekliyoruz.

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Kapasiteyi Böyle Artırdı!

Kış Ortasında İstikrarlı Finans Raporları

Şirket, geçen yılki 188 milyon dolara kıyasla 471,2 milyon dolar değerindeki kripto varlıkları ve sınırsız nakit eşdeğeri bakiyesiyle birlikte 13.726 adete sahip.

Rapora göre; şirket, gelecekte kurumsal amaçlar için daha fazla satış yapma niyetiyle faaliyetleri için 800 BTC sattı. Şirket, kapasitesini geliştirip yükümlülüklerini azalttıktan sonra mali durumunu artırdı.

Geçtiğimiz ay yükseliş potansiyelini koruyarak 1000 BTC'yi hedge ettiler ve aşağı yönlü hareketlerden önemli ölçüde yararlanarak ayı 102 milyon dolarlık nakit ve eşdeğeri bir bilançoyla sonlandırdılar.

Şirketin mali durumu son 12 ayda yüzde 58 arttı ancak Ağustos ayına göre yüzde 9 oranında daraldı. Yine de madencilik kapasitesindeki keskin artışla güçlü bir ay olarak değerlendirildi.

Yazının yazıldığı sırada MARA, yüzde 3,29'luk bir büyüme kaydederek 7,54 dolardan işlem görüyor.

Kaynak: Cryptonews

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Kapasiteyi Böyle Artırdı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar