Anasayfa Bitcoin Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Yeni Cihazını Piyasaya Sürecek!

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Yeni Cihazını Piyasaya Sürecek!

Bitcoin

Bitmain, Aleo madencilik cihazını piyasaya sürmeyi planladığını bildirdi.

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Yeni Cihazını Piyasaya Sürecek!
Hızlı İçerik

Bitcoin (BTC) madencilik makinelerinin önde gelen üreticisi Bitmain, sıfır bilgi kanıtı (ZKP) kullanan gizlilik odaklı bir blockchain platformu olan Aleo için tasarlanmış madencileri piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı.

Çin merkezli firma, Pazartesi günü bir WeChat gönderisinde planlarını açıkladı ve şu anda test ağı aşamasında olan Aleo için özel olarak tasarlanmış bir Antminer modelini tanıtacağını belirtti.

Bu gelişme, Bitmain'in Eylül ayında nakit akışı zorlukları nedeniyle personeline yönelik ödeme gecikmeleriyle ilgili dikkat çeken duyurusunu takip ediyor.

Bununla birlikte Aleo madencisi için belirli bir zaman çizelgesi verilmemiş olmasına rağmen şirket, bu sorunu çözdü ve ürün genişletme konusunda aktif olarak çalışmaya devam ediyor.

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Yeni Cihazını Piyasaya Sürecek!

Antminer S21

Bitmain, en son Antminer S21 modelini piyasaya sürdü ve bazı madencilik firmaları yeni makineye yoğun ilgi gösterdi.

Örneğin; Nasdaq'a kayıtlı bir Amerikan Bitcoin madencisi olan CleanSpark, bu ayın başlarında S21 madencilik makinelerinden büyük bir alım yaptığını açıkladı ve tüm yeni makineler kurulduktan sonra genel operasyonunun verimliliğini yüzde 17'nin üzerinde artırmayı beklediğini söyledi.

Aleo tabanlı madencilik makinelerine geçiş, Bitmain'in ürün yelpazesini çeşitlendirme ve blockchain alanındaki yeni fırsatları keşfetme stratejisiyle uyumlu görünüyor.

Finansal zorluklarla mücadele eden Bitmain, uygulamaya özel entegre devre (ASIC) madencilik makinelerinin lider üreticisi olarak madencilik donanım sektöründe önemli bir oyuncu olmaya devam ediyor.

Bitmain, madencilik makineleri üretmenin yanı sıra Foundry USA'in ardından dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik havuzu olan AntPool'u da işletiyor.

Kaynak: Cryptonews

Bitcoin Madencilik Devi Açıkladı: Yeni Cihazını Piyasaya Sürecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar