Bitcoin Haberleri

Bitcoin madencilik gelirleri tavan yaptı! Fiyat için ne anlama geliyor?

Bitcoin madencilerinin toplam geliri yılın başından bu yana istikrarlı bir yükseliş trendi izledi ve cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Zincir üzerindeki analitik sitesi Glassnode’un rakamlarına göre, madenciler şimdi yeni basılan BTC’lerden ve işlem ücretlerinde toplam 64 milyon dolar kazanıyor. Bir yıl öncesine göre yaklaşık %400’lük bir artış var. Bunun, BTC halvinginden sonra olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Madencilik gelirleri, zorluğu ve hash oranı artıyor

Aslında, Bitcoin’in madencilik zorluğu da son zamanlarda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Geçen yıla göre %66’lık bir artış ve yıllık olarak %24’lük bir artış var. Hash oranının yanı sıra madencilik zorluğundaki bu artışlar, kripto para topluluğundaki birçok kişinin madenci kapitülasyonunun kaçınılmaz olduğuna inanmasına neden oldu. Madenci kapitülasyonu, Bitcoin madenciliğinin artık karlı olmadığı ve madencilerin piyasa koşullarına yanıt olarak biriktirmek yerine yeni çıkarılan BTC’leri satmalarına yol açan bir fenomendir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin İklim Katliamına mı Neden Oluyor

Paradoksal bir şekildebu, Bitcoin’in yükseliş ivmesinin bu yılın başlarında çekişmeye başladığı döneme benziyor. BTC yeni zirvelere yükselirken, madenciler varlıklarını sürüler halinde satmaya başladı. Bitcoin madencilerinin net pozisyon değişikliği, yılın büyük bölümünde negatif kaldı ve 26 Ocak’ta günlük olarak 23.000 çıkışa geldi.

Ancak, lider kripto para birimi yükselmeye devam ederken bu BTC çıkışları Şubat ayında yavaşlamaya başladı. Mart ayına hızla giren madenciler, dijital varlıkta açık bir güven işareti ile tekrar biriktirmeye başladı. Tarihsel olarak pozitif bir net pozisyon değişikliği, madencilerin Bitcoin’i takdir etmeye devam edeceğini gösteriyor.

Zincir üzerindeki madenci hacimleri tüm ağı temsil etmese de madencilik havuzlarının ve sistemik davranışlarının oldukça doğru bir resmini gösteriyor.

Bu Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

Peki tüm bunlar Bitcoin fiyatı için ne anlama geliyor?

Şu an için herhangi bir satış veya kapitülasyon olmadan, madenci temelleri açıkça dünyanın en büyük kripto para birimi için yükselişe işaret ediyor. Bir güven işareti olarak Riot Blockchain gibi madencilik firmaları, operasyonlarını büyük ölçüde genişletmek için yatırım yapıyor. Şu anda [cryptocurrency_widget type=”inline” template=”generic” color=”default” assets=”BTC~USD” markup=”{price}” api=”cryptocompare.com” realtime=”true” animation=”flash”] dolardan işlem gören Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 61.500 dolara yakın seviyelerde konsolide olmaya devam ediyor. Dijital varlığın başka bir patlama yapması ise an meselesi gibi görünüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu