Bitcoin Haberleri

Bitcoin Madencilik Gücü, Yarım Milyon Yeni ASIC Kullanıma Geçtiğinde Artacak

ABONE OL:

Bitcoin madenciliği, yeni bir zirve noktasına geldi. Son üç ayda kullanıma açılan 600.000’den fazla çok güçlü yeni makineler bu zirvenin ulaşılmasına yardımcı oldu.

Verilere göre, Bitcoin’in iki haftalık ortalama hash oranı, geçen Cuma günü saat 19: 00’da saniyede 85 exahash’e (EH / s) ulaştı. Bu arada, madencilik zorluğu da yaklaşık 12 trilyonluk yeni bir rekor seviyesine tırmandı. Veriler, özellikle her iki rakamın da 14 Haziran’dan bu yana yüzde 60 arttığını gösteriyor.

Bitcoin’in madencilik zorluğu, 2.016 bloktan sonra veya ortalama iki haftada bir işlem blokunu yaratmanın ne kadar zor olduğunun bir ölçüsüdür. Bu, blok üretme zamanının 10 dakika civarında kalmasını sağlamaktatır ve hatta yeni çıkartılan Bitcoinleri kazanmak için yarışan dünya çapındaki makineler tarafından sunulan hash gücünü belirlemek içinde kullanılır.

Birkaç yeni ASIC kripto para madencilik cihazı yaz aylarında pazara sunuldu ve saniyede ortalama 55 tera hash (TH / s) değerinde bir hash gücü elde etti.

Haziran ayının ortasından bu yana eklenen 35 EH / s yeni hash gücünün bu birinci sınıf modellerden geldiğini varsayarsak, bir hesaplama ile Bitcoin ağına bağlı bu cihazların yarım milyondan fazla olduğunu bulabiliriz. (1 EH / s = 1 milyon TH / s)

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İki Japon 712 Bin Dolar Değerinde Bitcoin Hırsızlığı Yapmaktan Tutuklandı

Milyar Dolarlık Ticaret

Bitmain, Canaan, InnoSilicon ve MicroBT gibi büyük madencilik cihazı üreticileri tarafından üretilen bu güçlü ASIC madencilerinin değeri 1.500 ila 2.500 dolar arasındadır. Yarım milyondan fazla kişi bu cihazlara sahip olursa, önde gelen madencilik cihazı üreticileri son üç ayda 1 milyar dolar gelir elde etmiş olabilir.

Bitcoin’in hızlı yükseliş ve zorluk oranı, bu yılın başından bu yana artan fiyatlara paralel olarak ortaya çıkmaktadır ve bu durum, arzın önemli ölçüde düşmesine neden olan madencilik ekipmanlarına olan talebin artmasına neden olmaktadır.

Çin’deki madenciler bu yılın başlarında yaz aylarında ortalama hash oranının Ağustos ayında gerçekleşen 70 EH / s seviyesini kıracağını tahmin ediyorlardı.

Bu nedenle, büyük madencilik cihazı üreticileri, ön siparişleri üç ay önceden veren müşterilere yıl sonuna kadar cihazlarının gönderileceğinin garantisini verdi.

Kripto ticareti ve madencilik faaliyetlerinin analizine odaklanan bir şirket olan TokenInsight, Cuma günü yayınlanan bir raporda, önümüzdeki aylarda yeni madencilerin piyasaya katılmasını beklendiğini belirtti.

“Bitcoin fiyatındaki güçlü artıştan sonra, Bitcoin madencilik piyasası 2019 yılının ikinci çeyreğinde önemli bir enflasyona ulaştı. Şirket, madencilerin çoğu ciddi kıtlık içindeydi ve 2. ve 3. çeyrekte verilen ön siparişler yıl sonuna kadar teslim edilecektir”.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Nokta Atışları ile Bilinen Analist, Bitcoin'in Yeni Zirvelere Çıkacağını Söyledi

Bu nedenle, şirket madencilik zorluğunun, yıl sonuna kadar büyüme hızını 15 trilyona çıkaracağını ve Bitcoin tarihinde bir ilk gerçekleştirerek hash gücünün 100 EH / s eşiğini geçeceğini tahmin ediyor..

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu