Bitcoin Haberleri

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senetleri BTC’yi Geçti

Bitcoin, mart ayındaki düşük seviyelerden bu yana %200’den fazla yükseldi. Buna ek olarak BTC rallisinden yararlanarak ABD piyasalarında kripto para madenciliği şirketlerinin hisse senetleri BTC’den önemli ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisseleri BTC’yi Geçti

Geçtiğimiz yıl iki kripto para madenciliği şirketi; Riot Blockchain %97 ve Marathon Patent Group ise %128’in üzerinde kazanç elde etti. BTC aynı dönemde sadece %3 arttı.

Şirketler 2020’nin 1. çeyreğinde orta derecede düşük performans gösterdi, ancak Nisan ortasından beri ikisinin de hisseleri yükseldi. Her iki şirketin de boyutu, kripto para alanının nispeten hala küçük boyutlarını yansıtıyor ve ikisininde şirket 150 milyon doların üzerinde bir piyasa değeri yok.

Messari BTC analisti Ryan Watkins:

“Kripto paralara olan ilginin yeniden canlanmasından kaynaklanan yayılma madencilik hisselerindeki son yükselişin bir nedenidir. Madencilik hisselerinin kripto paralar ile artması doğaldır.”

Bitcoin Madencilik Şirketlerinin Hisse Senetleri BTC'yi Geçti - Koinbox.Net

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Riot ve Marathon şu anda saniyede 357 petahash ve 19 petahash madencilik kapasitesine sahip. Şirketlerin güçlü performansı, rekor ticaret hacminin arkasında geliyor.

Maraton’un günlük hacmi, 3 Ağustos’ta bir ay önceki 1,6 milyon dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 225 milyon dolara yükseldi. Üç gün sonra, şirket hisse başına 5,25 dolar ile iki yılın en yüksek seviyesine ulaştı.

Temmuz ayının büyük çoğunda 5 milyon doların altında hacim gören Riot’un günlük hacmi de 4,58 dolara yükselmeden kısa bir süre önce 3 Ağustos’ta rekor kırarak 58 milyon dolara fırladı.

Ryan Watkins:

“Madencilik hisse senetlerinin Bitcoin’den daha hızlı yükselmesi de doğaldır; Yatırımcılar boğa piyasasında fiyat belirlerler ve bu da gelirin artmasına neden olabilir.”

“DeFi Tokenlerini En Hızlı Binance, FTX ve Poloniex Listeledi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/defi-tokenlerini-en-hizli-binance-listeledi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu