Anasayfa Sektörel Bitcoin Madencilik Şirketi, Tether'den 575 Milyon Euro Borç Aldı!

Bitcoin Madencilik Şirketi, Tether'den 575 Milyon Euro Borç Aldı!

Sektörel

Bitcoin madencilik şirketi Northern Data AG, Tether'den yüz milyonlarca euro'luk borç aldı.

Bitcoin Madencilik Şirketi, Tether'den 575 Milyon Euro Borç Aldı!

Bitcoin (BTC) madenciliğine odaklanmış bir Alman şirketi olan Northern Data AG, stablecoin ihraççısı Tether Group'tan 575 milyon euro borç aldı. 

Frankfurt merkezli şirket, 2 Kasım'da yaptığı bir basın açıklamasında, finansmanı "stratejisinin güçlü bir onayı" ve "piyasadaki potansiyel hâkimiyet" olarak nitelendirdi. Northern Data, elde ettiği geliri "Avrupa'da Üretken Yapay Zekâ teknolojisine" erişimin kilidini açmak için mevcut donanıma yatırım yapmak üzere kullanacağını bildirdi. 

Finansmanın, ayrıca Northern Data'nın veri merkezi portföyünü Ardent Data Centres aracılığıyla genişleterek şirketin mevcut operasyonlarını geliştirmesi bekleniyor.

Tether Group'un yeni CEO'su Paolo Ardoino, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Northern Data Group, bu alanda bir öncüdür ve iddialı büyüme stratejisini etkileyici bir şekilde uyguladığını şimdiden göstermiştir.

Tether - Northern Data Group İş Birliği

Finansman, Tether'in Northern Data Group ile yapay zâka, eşler arası iletişim ve veri depolama çözümleri etrafındaki girişimlere odaklanmak üzere bir iş birliği yaptığını duyurmasından birkaç hafta sonra geldi.

Tether, iş birliğiyle ilgili herhangi bir rakam açıklamazken Forbes, Tether'in 10.000 dolarlık çipleri yapay zekâ girişimlerine kiralamayı planlayan Bitcoin madencisinin yüzde 20 hissesini üstlendiğini aktardı. Fakat Tether, daha sonra Forbes'un raporunda yatırımın hisse büyüklüğünde bazı yanlışlıklar olduğunu söyledi.

Bitcoin Madencilik Şirketi, Tether'den 575 Milyon Euro Borç Aldı!

Ekim ayının sonlarında Tether, 2023 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin güvence görüşünü paylaşarak Tether'in rezerv raporunun doğruluğunu teyit etti. Önemli bulgular arasında, doğrudan ve dolaylı maruziyet arasında 72,6 milyar dolar tutarında, çoğunlukla ABD T-Bonolarından oluşan yüzde 85,7'lik nakit ve nakit eşdeğeri rezervler yer alıyordu.

Bitcoin Madencilik Şirketi, Tether'den 575 Milyon Euro Borç Aldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar