Anasayfa Bitcoin Bitcoin Madencisi Bitfarms Genişleminin Ortasında Rekor Kırdı!

Bitcoin Madencisi Bitfarms Genişleminin Ortasında Rekor Kırdı!

Bitcoin

Bitcoin (BTC) madenciliği yapan Bitfarms'ın Arjantin'deki büyüyen operasyonlarının ardından yeni bir dönüm noktasına ulaştığını açıkladı. İşte detaylar...

Bitcoin Madencisi Bitfarms Genişleminin Ortasında Rekor Kırdı!

Şirket, yatırımcılara yaptığı duyuruda, Bitcoin (BTC) madenciliği yapan Bitfarms'ın Arjantin'deki büyüyen operasyonlarının ardından hash oranı yeni bir dönüm noktasına ulaştığını söyledi. Perşembe günü, grup saniyede 5 exahash (EH/s) hash oranına ulaştı, yani saniyede 5 kentilyon hash elde edildi.

Tüm zamanların en yüksek seviyesi, ilk olarak geçen yıl ateşlenen Arjantin'deki çiftliğinde üretimin genişletilmesine bağlandı. Rio Cuarto'daki tesis, Bitfarms'ın karma hızını Eylül ayında yayına girdiğinde 3,9'dan hemen 4,1 EH/s'ye yükseltti.

İşletme, bölgedeki düşük enerji maliyetlerinden yararlandığından, bu artmaya devam etti. En son artış, bu hafta başlarında 2.100 yeni madenciye enerji verilirken, "hız aşırtılmış" bazı mevcut madencilerin tam kapasiteye getirilmesiyle geldi.

Bitfarms CEO'su Geoff Morphy, "Bu heyecan verici an, ekibimizin son iki yılda en büyük, en gelişmiş ve en düşük maliyetli tesisle sonuçlanan sıkı çalışmasını yansıtıyor" dedi.

İşletmenin, daha fazla genişleme fırsatlarından yararlandığı için yıl sonuna kadar 6 EH/s hashrate hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Arjantin Genişleme Planları

Bitcoin Madencisi Bitfarms Genişleminin Ortasında Rekor Kırdı!

Şirket şimdiden 6.200 yeni Bitmain ve MicroBT madencisi daha satın aldı, baş madencilik yetkilisi Ben Gagnon bu haftanın başlarında kısa bir süre içinde geçişe geçeceğini ve etkinleştirildiğinde işletmenin toplam hashrate'ini 5,7 EH/s'ye çıkarması gerektiğini söyledi.

Yeni ekipman için daha da fazla sipariş şu anda yapım aşamasındadır. Bitfarms CFO'su Jeff Lucas, site için enerji maliyetlerinin şu anda KWh başına 0,03 ABD dolarının altında olmasının beklendiğini açıkladı ve Bitfarms'a "sınıfının en iyisi ortalama Bitcoin (BTC) madenciliği maliyeti" verdi.

Hem Nasdaq hem de Toronto Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören Bitfarms'ın Kanada, ABD, Paraguay ve Arjantin'de toplam 10 madencilik tesisi bulunuyor. Şirket, diğer sitelerinde Bitcoin (BTC) madenciliği yapmak için hidroelektrik güç kullanırken, Arjantin lokasyonu doğal gas (işlem ücreti) kullanıyor.

Arjantin projesi ilk olarak Nisan 2021'de açıklandı ve ilk sözleşmesi sekiz yıl sürecek.

Kaynak: Decrypt

Bitcoin Madencisi Bitfarms Genişleminin Ortasında Rekor Kırdı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik