Anasayfa Bitcoin Bitcoin Madencisi Marathon Zirveye Çıktı! 105 Milyondan Fazla...

Bitcoin Madencisi Marathon Zirveye Çıktı! 105 Milyondan Fazla...

Bitcoin

Marathon Digital, son 24 saat içinde 105 milyondan fazla hissesinin işlem görmesiyle zirveye oturdu.

Bitcoin Madencisi Marathon Zirveye Çıktı! 105 Milyondan Fazla...

Bitcoin madencisi Marathon Digital hisselerinin işlem hacimleri, spot Bitcoin ETF'in beklenen onayından sadece birkaç hafta önce ABD orta ve büyük ölçekli hisse senetleri listelerinin zirvesine çıktı.

Yahoo Finance piyasa verilerine göre, son 24 saat içinde şirketin 105 milyondan fazla hissesi işlem gördü. Böylece Tesla, Apple ve Amazon gibi önde gelen hisse senetlerini geride bıraktı.

Bitcoin madencilik hisse senetlerindeki alım satım faaliyetlerinde görülen artış; madencilik firmalarının, Ocak ayı başlarında spot Bitcoin ETF'in beklenen onayı ve Nisan ayındaki Bitcoin halving'i öncesinde operasyonlarını genişletme yönündeki yeni baskılarının ortasında geldi.

Marathon, İki Madencilik Merkezi Satın Alacak

Bitcoin Madencisi Marathon Zirveye Çıktı! 105 Milyondan Fazla...

19 Aralık'ta Marathon, 179 milyon dolara iki madencilik merkezi satın almayı planladığını duyurdu. Bu hamleyle mevcut 584 megavatlık üretime 390 megavatlık ek madencilik kapasitesi eklenecek.

İki hafta önce Riot Platforms, 291 milyon dolar değerinde ilave Bitcoin madencilik donanımı satın aldı. Bu, firmanın tarihinde hash oranındaki en büyük artışa işaret ediyordu.

Bitcoin, 2023 boyunca kayda değer bir büyüme kaydederken (yılın başından bu yana yüzde 163'ten fazla), Bitcoin madencilerinin hisseleri piyasa lideri kripto para birimininkinden çok daha iyi performans gösterdi.

TradingView verilerine göre; Marathon Digital ve Riot Platforms, yıl başından bugüne sırasıyla yüzde 767 ve yüzde 452 oranlarında muazzam bir kazanç elde etti. Halka açık en büyük kripto para borsası Coinbase de 2023'ün başından bu yana yüzde 450'den fazla kazanç elde etti.

Bitcoin Madencisi Marathon Zirveye Çıktı! 105 Milyondan Fazla... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar