Bitcoin Haberleri

Bitcoin mi Yatırım Fonları mı?

ABONE OL:

Bitcoin, diğer kripto paralar ve yatırım fonları ticarette hem esnafın hem de yatırımcıların yatırım yaptığı varlıklar olarak kabul edilir. Diğer tüm varlıklarda olduğu gibi hem kripto paralar hem de yatırım fonlarının kendine ait özellikleri vardır. Karşılaştırmaya yapmadan önce, her iki yatırım türünün küçük bir özetine bakalım.

Bitcoin Nedir?

TradingView BTC fiyatı: tradingview.com/symbols/BTCUSD/

BTC’yi anlamadan önce kripto paralar ne olduğunu bilmek gerekir. Kripto paralar, hiçbir hükumetin otoriteye sahip olmadığı merkezi olmayan dijital para birimleridir. Kripto paralar doğası gereği oldukça dengesizdir ve yüksek fiyat dalgalanmalarına sahiptir.

BTC, 2009 yılında ticaret dünyasına tanıtılan ilk kripto paradır. Son 10 yılda BTC ticaret pazarında daha derinlere yayıldı. Günümüzde, BTC’nin etrafında dönen dev bir pazar vardır.

Yatırım Fonları Nedir?

Yatırım fonları, birçok yatırımcının sermayelerini birleştirmek için bir araya gelip daha sonra başka bir varlık türü satın almak için yatırım yaptığı ortak bir yatırımdır. Bu varlıklar çoğunlukla hisse senetleri, tahviller, şirket hisseleri gibi yatırımları içerir. Bu yatırım fonları fon yöneticisi tarafından kontrol edilir ve fon yöneticileri sermayeyi nerede daha fazla kar getirecek şekilde koyacağına karar verir. Yatırım fonları devletin gözetimi altındadır ve getirisi ne olursa olsun, tüm getiriler vergilere tabidir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin hakkında analistler ne düşünüyor?

Bitcoin ve Yatırım Fonlarına Nasıl Yatırım Yapılır?

Yatırım söz konusu olduğunda hem BTC hem de yatırım fonlarının sermaye yatırımları için farklı bir yolu vardır.

Bitcoin’e Yatırım

BTC’de iki tür yatırım seçeneği vardır. Birincisi BTC’nin en yaygın kullanılan alım ve satımıdır ve ikincisi ise BTC madenciliğidir.

Alış ve Satış

BTCdengesiz bir doğaya sahiptir. Bu nedenle, BTC’den kazanmanın en etkili yolu BTC’yi düşük bir fiyata satın almak ve daha sonra piyasa değeri daha yüksek olduğunda satmaktır. Bu BTC’ye yatırım yapmanın en basit yoludur. Yüksek dengesizlik ile kar etmek için uzun süre beklemenize gerek kalmaz.

BTC’lerinizi aynı zamanda diğer tüccarlara da satabilirsiniz. Bu aynı zamanda yatırımcıların fiyat dalgalanmalarından kar elde etmelerine yardımcı olur.

Madencilik

Madencilik, yatırımcılar için kripto para işlemlerine yardımcı olma ve bunu yaparken ödül kazanma sürecidir. Tek ihtiyacınız olan bir internet bağlantısı ile iyi bir bilgisayar sistemidir. Böylece herkes BTC madenciliği yapabilir.

Ancak, bu yöntemde bir kusur vardır. Bazen genel giderler kazandığınız BTCmiktarını artırır. Bu nedenle Bitcoin madenciliğine başlamadan önce, bilgisayar sisteminizi ve 1 bitcoin çıkarırken ne kadar güç tüketildiğini net bir şekilde anlamanız gerekir. Genel giderlerin maliyeti, kazandığınız Bitcoin maliyetini arttırırsa BTC madenciliğinde bir anlamı yoktur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Bitcoin’in 40.000 dolara gelmesine çok az kaldı!

Yatırım Fonlarına Yatırım

Yatırım fonları devlet gözetimi altındadır ve bu nedenle banka, herhangi bir aracı ticaret firması veya yatırım fonu şirketi gibi herhangi bir devlet kurumundan kolaylık yatırım yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk adım, bu kurumların herhangi birinde bir hesap açmaktır. Hesap oluşturulduktan sonra, sürecin geri kalanı çok basittir. Yatırımınızı bir telefon görüşmesiyle bile yapabilirsiniz.

Sonuç

Hem BTC hem de yatırım fonları farklı doğalara sahiptir. Hiçbir benzerlikleri yoktur. Ayrıca, yatırım fonları hükumet tarafından gözetlenir ve Bitcoin ise bağımsızdır. Yani, hangi varlığa yatırım yapma seçeneği tamamen yatırım yapan kişidedir.

“Bitcoin Fiyatı Neden Hala 10 bin Doların Altında?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-fiyati-neden-hala-10-bin-dolarin-altinda/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu