Anasayfa Bitcoin Rehberi Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin Rehberi

Bitcoin ne zaman yükselir? Bitcoin 100 bin dolar olacak mı? Bitcoin yükselir mi? Bitcoin ne zaman düşer? Bitcoin ne zaman artar? Merak ettikleriniz içeriğimizde

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Kripto para sektörünü ilgi ile takip edenlerin en çok merak ettiği konuların başında lider kripto para birimi olan Bitcoin’in ne zaman yükseliş yaşayacağı geliyor. Bu yazımızda, Bitcoin’in güncel fiyat durumunun yanı sıra gelecekte izleyeceği yola dair tahminlere ve analizlere de yer verdik…

1 Bitcoin (BTC) Kaç TL?

1 Bitcoin, şu sıralarda 455,824 Türk Lirasından işlem görüyor. Yüzde 4,86’lık bir artış yaşayan Bitcoin’in, Amerikan Doları karşısındaki fiyatının ise 29,599.55 USD olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin Yükselir mi?

Güne yüzde 4’ün üzerinde bir artış ile başlayan ve bir süredir yükselişini sürdüren Bitcoin’in, gelecekte yükselişe geçip geçmeyeceği birçok kişi tarafından merak ediliyor. Analistlere göre, 11 bin 750 dolarlık direnci kırmayı başaran Bitcoin, kısa süre içinde 11 bin 800 dolarlık direnci, ardından da 12 bin dolarlık direnci kırdı. Bu yükseliş hareketi ile Bitcoin yukarı yönlü bir ivme kazanarak 13 bin doların üzerine çıktı ve daha dün 2020’nin en yüksek seviyesi olan 13 bin 250 dolardan işlem gördü.

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin 60 Bin Dolar Olur mu?

Bitcoin hakkında en çok merak edilen soruların başında da 60 bin dolarlık seviyeyi görüp görmeyeceği geliyor. Bu konuda da Bitazu Capital adlı şirketin kurucu ortağı olan Mohit Sorout tarafından dikkat çekici bir tahmin geldi. Bitcoin’in önünde bulunan kırılmaları başarı ile aşmasının önemli bir rolü olduğunu söyleyen Sorout, bu başarıyı yakalaması halinde Bitcoin’in çok kısa bir süre içerisinde rekor bir artış yaşayabileceğini ve 60 bin dolar seviyelerini görebileceğini söylüyor. Şu an için güçlü bir iddia olarak görülmese de Bitcoin’in önündeki kırılmaları dikkat ile takip etmekte fayda var.

Bitcoin Ne Zaman Artar?

Bitcoin’in ne zaman artış göstereceği de oldukça ilgi gören konulardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin genellikle, yaşadığı yarılanma adı verilen halving uygulamalarının ardından artış gösteriyor. Sınırlı bir arza sahip olan Bitcoin’in, alım gücünü kaybetmemesi adına yapılan yarılanma işlemleri, arzın düşürülerek talebin yükseltilmesi ve bu sayede de fiyatların arttırılabilmesi için gerçekleştiriliyor.

Bunun yanı sıra Bitcoin, günlük hayatta yaşanan doğal gelişimlerden de etkilenebiliyor. İçerisinde bulunduğumuz pandemi süreci nedeniyle etkilenen kripto para sektöründe, Bitcoin de şu an için göze çarpan bir artış sergileyemiyor. Ancak yakın zamanda gerçekleşecek olan Amerika Birleşik Devletleri seçimi sonrasında, Bitcoin’in bir artış yakalayabileceği tahmin ediliyor.

Bitcoin Artması için Ne Gerekiyor?

Bitcoin’in artması için gerekli olan nedenlerin başında, yarılanma işlemleri geliyor. Madencilerin blok başına kazandıkları ödüllerin yarı yarıya indirilmesi anlamına gelen ve halving olarak da bilinen yarılanma, üretilen Bitcoin miktarının azaltılarak talebin yükseltilmesini sağlıyor. Bitcoin’in sahip olduğu sınırlı arz nedeniyle de bu durum, fiyatının yükselmesine neden oluyor.

Ayrıca Bitcoin, üç aşamalı olarak gerçekleşen boğa piyasasının içerisine girmesi durumunda da fiyatını artırabilir. İlk aşamasında düşük maliyetli varlıkların büyük yatırımcılar tarafından toplanması durumu yaşanan boğa piyasasında, ikinci aşama ise küçük yatırımcıların da alım dalgası içerisinde bulunmaları ile gerçekleşir. Böyle bir durumda da işlem hacimleri ile beraber fiyatlarda da gözle görülür bir artış yaşanır.

Bitcoin Neye Endeksli?

Kripto para sektörüne liderlik eden Bitcoin’in neye endeksli olarak çalıştığı da büyük bir merak konusu olarak karşımıza geliyor. Bitcoin’in endeksli olduğu durumların başında, her ekonomik varlık gibi arz ve talep geliyor. Sınırlı sayıda üretilecek bir varlık olması nedeniyle Bitcoin, alım gücünü azaltmamak adına halving adını verdiği yarılanma uygulamalarına tabi tutuluyor. Bu da üretilecek olan miktarının azalmasını sağlarken, göreceği talebin de yükselmesine ön ayak oluyor.

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Bunun yanı sıra Bitcoin’in endeksli olduğu iddia edilen bir diğer durum da balinaların etkisidir. Yaşayacağı artışın veya düşüşün balinalar tarafından belirlendiği iddia edilirken, bu kişilerin aralarında bir iletişim sistemi olduğu ve belirledikleri dönemlerde Bitcoin’leri topladıkları ve büyük alımlar gerçekleştirerek borsalarda pump uygulaması yaptıkları öne sürülüyor. Henüz kanıtlanmış bir durum olmasa da bu balinaların Bitcoin fiyatının belirlenmesinde büyük bir etkisi olduğu iddia ediliyor.

Uzmanlar Bitcoin için Neler Söylüyor?

Bazı uzmanların Bitcoin’in güncel durumu hakkında yaptıkları yorumları şöyle sıraladık:

Nick Chong (Uzman Kripto Para Analisti): Kripto para konusunda yaptığı yorumlar ile dikkat çeken Nick Chong, Bitcoin’in birçok varlığın yaşadığı düşüşe rağmen yakaladığı yukarı yönlü ivmenin, geleneksel piyasalardan kendisini ayırmayı başardığının bir kanıtı olduğunu söylüyor. Chong, altına oranla daha iyi bir performans içerisinde bulunan Bitcoin’in, yaklaşan ABD seçimleri ve teşvik paketlerinin belirsizlikleri nedeniyle düşüşte olan dolardan da daha etkili olmasını beklediğini belirtti.

Vince Prince (TradingView Analisti): En ünlü online ticaret topluluklarından olan TradingView’in analisti Vince Prince, Bitcoin hakkında görüşlerini paylaştı. Bitcoin’in kısa bir süre içerisinde yükselmekte olan kanalın direncini kırmasını beklediğini söyleyen Prince, piyasanın liderinin daha da yükselebileceğini belirtti. Yaptığı grafik incelemelerinde Bitcoin’in yukarı yönlü olarak marjinal hareketlerde bulunduğunu belirten Prince, bu durumun iki farklı etkisi olabileceğini söyledi. Birinci hareket olarak, yükselişte olan trend seviyesinin altına düşebileceğini belirtirken, gerçekleşmesinin daha olası olduğunu düşündüğü ikinci harekette ise konsolidasyondan tamamıyla kurtularak artışa geçebileceğini söyledi.

Bitcoin En Çok Ne Kadar Yükseldi?

Kripto para dünyasında liderliğine devam eden Bitcoin’in, en yüksek değerini ise 2021 senesinin 10 Kasım gününde 68,789.63 Amerikan Doları ile aldığını görüyoruz. Tarihinin en güçlü boğa koşusu içerisinde olduğu dönem olan 2021 Kasım da, Bitcoin’in en yüksek değerine ulaştığını belirtebiliriz.

Bitcoin En Düşük Ne Kadar Azaldı?

Bitcoin’in piyasalarda gördüğü en düşük değerinin ise 2013 senesinin 5 Temmuz’undaki 65,53 dolarlık değeri olduğunu görüyoruz.

Bitcoin Ne Zaman Yükselir?

Bitcoin 100 Bin Dolara Çıkar mı?

Bitcoin hakkında en çok merak edilen konulardan bir tanesinin de 100 bin dolarlık seviyeye ulaşıp ulaşmayacağı olduğunu görüyoruz. Bu konuda, piyasa hakkında yaptığı başarılı yorumlar ile tanınan PlanB’nin görüşlerini sizlerle paylaşabiliriz.

PlanB, birçok kişi tarafından hayal olarak görülse de Bitcoin’in 100 bin dolara çıkabileceğine inandığını söylüyor. S2F modelini kullanarak yaptığı analizlerde Bitcoin’in gelecekte bu seviyeleri görebileceğini belirten PlanB, hedef tarih olarak ise 16 Ağustos 2022’i gösterdi. Bitcoin’in önündeki en yakın hedefin 54 bin dolar olduğunu söylerken, belirtmiş olduğu tarihe kadar 100 bin dolar değerine ulaşabileceğini söyledi.

Bitcoin 2022 Yıl Sonu Ne Kadar Olur?

Bitcoin’in 2022 senesinin sonuna kadar ne kadarlık bir seviyeye ulaşacağı da birçok kişi tarafından merak ediliyor. Bu konuda da Galaxy Digital’in kurucusu ve CEO’su olan ünlü milyarder Michael Novogartz’ın yorumlarına göz atabiliriz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Bitcoin’in 54 bin dolarlık seviyeleri görebileceğini belirten Novogartz, yıl sonuna kadar ise devam etmesini beklediği boğa koşusu ile Bitcoin’in 80 bin dolara yükselebileceğini söyledi.

Bitcoin Hangi Saatlerde Alınmalı?

Bitcoin yatırımı yapmak isteyenlerin akıllarında olan soruların başında da ‘Bitcoin Hangi Saatlerde Alınmalı?’ geliyor. Konu hakkında birçok kişi ve kurum tarafından çeşitli çalışmalar yapılırken, son olarak ise LongHash tarafından dikkat çeken bir çalışma yapıldı.

Yaptıkları çalışmanın herhangi bir yatırım tavsiyesi olmadığına dikkat çeken LongHash, Bitcoin’in Cuma günlerinin erken saatlerinde azalma eğilimi içerisinde olduğunu belirtti. LongHash, Bitcoin’in en yüksek seviyelerini ise Pazartesi akşamlarında ve bunu takiben Salı günlerinin erken saatlerinde aldığını öne sürdü.

Bitcoin Ne Zaman Yükselir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)