Bitcoin Haberleri

Bitcoin Neden Düşüyor? 1 BTC Kaç TL Kaç Dolar? Bitcoin Ne Kadar?

Lider kripto para birimi Bitcoin’de keskin düşüş devam ediyor. Elon Musk’ın açıklaması ile sarsılan Bitcoin Çin’den gelen yasakla 40 bin doların da altına geriledi. Bitcoin yatırımcıları yaşanan keskin düşüş ile şok olmuş durumda. Yatırımcılar Bitcoin düşmeye devam eder mi? Bitcoin ne kadara kadar düşecek? Bitcoin kaç dolara kadar düşer? gibi sorulara yanıt bulmaya çalışıyor. Bitcoin ne kadara düşer? Bitcoin’de düşüş sürer mi? BTC düşecek mi? Wall Street’ten birkaç analist bu sorulara yanıt vermeye çalıştı. İşte Bitcoinde yaşanan düşüşün nedenleri ve önümüzdeki günlerde Bitcoini bekleyen gelişmeler…

Bitcoin düşmeye devam eder mi?

Dünyada milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip kripto para birimlerinin en güçlüsü Bitcoin sarsıntılı günler geçiriyor. Bitcoin fiyatı günden güne eriyor. Bitcoin yatırımcıları da Bitcoin’in ne kadara düşeceğini merak edip araştırmaya başladı.  Bloomberg’de yer alan bilgilere göre Wall Street’ten bir grup analist, Bitcoin (BTC)’deki satış dalgasının devam edeceğini açıkladı. Bu gelişmeler Bitcoin yatırımcılarını düşündürmeye başladı. Peki Bitcoin ne kadara kadar düşecek?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı 9.200 dolardan alıcılar arıyor

bitcoin

Analistler cevaplıyor

Wall Street’ten bir grup analist lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 doların daha da altına ineceğini düşünüyor. Mevcut satışları, ünlü analist Peter Brandt geçen yılın Mart ayından bu yana yaşanan en büyük satışları biri olarak adlandırılmıştı.

Çin’den gelen haberle Bitcoin 40 bin doların altına indi

Çin’de kripto para ile yapılan işlemlere getirilen kısıtlmalar sonrası son günlerde düşme eğiliminde olan Bitcoin uzun zaman sonra 40 bin doların altını gördü. Piyasa değeri ile en büyük kripto para olan Bitcoin son 24 saat içerisinde ortalama %9 değer kaybederek 38 bin 550 dolara kadar geriledi.

Bitcoin %40 değer kaybetti

Bitcoin nisan ayında 64 bin doların üzerine çıkarak rekor kırsa da geçtiğimiz hafta başlayan ve bu hafta da devam eden düşüş yaklaşık %40’a geldi.

Bitcoin düşer mi?

Çeşitli Wall Street şirketlerinden analistler, mevcut Bitcoin fiyatının diğer kripto para birimlerine benzer bir şekilde 200 günlük MA’e (aylık ortalama) düşmeye devam edeceğine inanıyor. Analistlere göre böyle bir düşüş olursa Bitcoin 45.000 dolarlık fiyatından 40.000 doların altına doğru düşmeye devam edecektir. Özellikle Everscore ISI’dan Rich Ross, böyle düşünüyor. Diğer analistler, Elon Musk’ın son tweet’lerinin sürekli düşüş etkisi yaratması nedeniyle BTC’nin higher low ve lower low” modelini takip etmesini bekliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ve altcoinlerin değeri aylar sonra değişti

btc

Daha büyük düşüşler gelebilir

Tallbacken Capital Advisors CEO’su Michael Purves, ayıların şu anda kripto piyasasının kontrolünü ele aldığına inanıyor. Bloomberg geçtiğimiz günlerde Nisan ayında bu BTC gerilemesini öngörmüştü. Michael Purves’a göre ise Bitcoin’in tutması gereken bir sonraki önemli seviye 42.000 dolardır. Analist BTC, bu seviyenin altına inerse daha büyük bir düşüşün gelebileceğini düşünüyor.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu