Bitcoin Haberleri

Bitcoin Neden Düşüyor? 8 Haziran 2021

Bitcoin’in fiyatı sürekli olarak 200 günlük hareketli ortalamalarının altında seyrederken ve madenciler arasında tespit edilen yoğun satışlarla, bazı analistler daha fazla düşüş için hazırlanıyorlar. Ethereum benzer bir şekilde 2.500 dolarlık desteğin altına düştü ve Bitcoin 23 Mayıs’tan bu yana ilk kez 33.000 doların altına düştü. Bu düşüşlerden dolayı kripto para piyasaları şu anda kan ağlıyor.

Popüler analist William Clemente III, madencilerin geçen hafta 5.000’den fazla BTC sattığını belirledi. Bu mevcut fiyatlarla yaklaşık 164 milyon dolara denk geliyor.

Kripto para yazarı Timothy Peterson, BTC fiyatının art arda 17 gün boyunca 200 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) altında kaldığını da vurguladı. Timothy Peterson; “Bu ölçüm her zaman bir boğa koşusunun sonunu ve bir ayı piyasasının başlangıcını işaret etti” dedi.

Her ne kadar piyasalar gün içi küçük bir sıçrama yapıyor gibi görünse de BTC şu anda 32.123 dolara düştükten sonra 33.000 dolar civarında seyrediyor. ETH şu anda yaklaşık 2.430 dolarlık günlük dip seviyesinden sıçradıktan sonra 2.540 dolardan işlem görüyor. Her iki piyasa da duyurudan bu yana yaklaşık %15 düştü, 3 Haziran’da görülen yerel en yüksek seviyeler ise 39.600 dolar ve 2.900 dolarda bulunuyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bir ayda yüzde 50 kazandıran Bitcoin'in şimdiki hedefi ne?

bitcoin

Bununla birlikte hem Ethereum hem de Bitcoin son haftalarda değer kaybederken kripto para yatırım ürünlerine yönelik sermaye akışları, kurumsal yatırımcıların Ethereum’a yöneldiğini gösteriyor.

CoinShares’in 7 Haziran tarihli raporuna göre, Bitcoin yatırım ürünlerinde geçtiğimiz hafta 141 milyar dolarlık rekor çıkış görülürken, Ethereum ürünlerine 22 milyon dolarlık giriş yapıldı.

Bitcoin Neden Düşüyor?

Bazı analistler Bitcoin’in 8 Haziran düşüşünün 200 günlük hareketli ortalamaların üzerine çıkamamasına bağlarken bazıları da Bitcoin madencilerinin geçen hafta sattığı 5 bin adet Bitcoin’e bağlıyor. Bunlara ek olarak Donald Trump’ın Bitcoin’i desteklemediği yorumları da var. Ayrıca ABD Hazine Bakanı Janet Yellen dün yüksek enflasyona destek verdiğini söylemişti.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu