Anasayfa Bitcoin Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Satın Almak Mantıklı Mı?

Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Satın Almak Mantıklı Mı?

Bitcoin

Son dönemde piyasaya adeta hükmeden lider kripto para, tüm dikkatleri üstüne çekmeyi başardı. Peki Bitcoin neden artıyor? Ralli devam edebilir mi?

Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Satın Almak Mantıklı Mı?

Bitcoin (BTC), yükseliş bayrağı modeline benzeyen bir konsolidasyondan çıktıktan sonra 1 yılın en yüksek seviyesinde işlem görüyor. Bu nedenle, kripto para birimi Nisan ayından bu yana konsolide olmasına rağmen yükseliş eğilimini koruyarak yeni bir ralli kaydetti.

Bitcoin (BTC) 30.000 doların üzerinde işlem yaparken, düşüş eğilimine girmek zordur. Bu, ABD dolarının genel olarak güçlendiği geleneksel döviz piyasa ne olduğuna bakıldığında özellikle doğrudur.

Örneğin, Avrupa PMI'larının piyasa beklediğinden daha fazla zayıfladığına dair haberler üzerine EUR/USD borsası 1,10'dan 1,0850'ye düştü. Ayrıca GBP/USD zayıf İngiltere verileri üzerine düştü diyebiliriz.

Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Satın Almak Mantıklı Mı?

Sonuç olarak, dolar geçen hafta güçlendi, ancak Bitcoin (BTC) karşısında kazanmadı.

Bitcoin (BTC) Fiyatı Neden Yükseliyor?

Şimdiye kadar, doların zayıflığının hareketi yükseltmediği açık. Bu nedenle, bu yükseliş kırılım nedeni başka bir şey olmalı. İki olası açıklama mevcuttur.

Biri, dünyanın en büyüklerinden biri olan Amerikan çokuluslu yatırım şirketi BlackRock ile ilgili. Şirketin, Bitcoin (BTC) temel piyasa fiyatını takip etmek için tasarlanmış bir spot Bitcoin ETF'si için başvuruda bulunduğu haberi ortaya çıktı. Bu nedenle, bazıları BlackRock'un önceden bir şeyler bilebileceğini iddia ediyor.

Bir diğeri ise yatırımcıların sektöre olan güveninin son SEC davalarıyla artması. Daha şeffaf bir endüstri, kripto yatırımcıları için olumlu olmalıdır.

Sebebi ne olursa olsun, Bitcoin (BTC), doların diğer itibari para birimileri karşısındaki gücüne bağlı olarak 30.000 doların üzerinde işlem görüyor. Farklılık devam ederse, Bitcoin (BTC) daha fazla avantajı olabilir.

Öte yandan, kripto para piyasa Binance ve Coinbase kararlarına nasıl tepki vereceğini kimse henüz bilmiyor.

Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Satın Almak Mantıklı Mı? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar