Bitcoin Haberleri

Bitcoin Neden Yükseliyor? Ünlü analist açıkladı!

Mayıs 2020’den beri Bitcoin fiyatı boğa hareketleri gördü ve fiyat şu anda 2020’nin ilk yarısının 2 katında işlem görüyor. Mayıs ayındaki Bitcoin halving öncesi fiyatlara bakarsak BTC %110 değer kazanmıştır ve bu fiyat yıl sonuna kadar yükseleceğini göstermektedir.

Bitcoin Ticareti

2020 boyunca Bitcoin Mart ayı düşüşünü saymazsak genellikle sağlık bir şekilde değer kazandı. 2020 Ocak ayında 7,200 dolar olan BTC Mart ayında 4,000 doların altına düşmüştü. Mayıs ayında Bitcoin toparlanmaya başladı ve 8,500 dolara çıktı. Bu toparlanma hareketi ilerleyen aylarda devam etti ve fiyat şu anda tekrardan 18,000 doların üzerine çıktı.

Ünlü analiste göre Bitcoin neden yükseliyor?

Chainalysis raporu, Bitcoin fiyatının yükselişe geçmesinin en büyük nedeninin BTC yarılanması olduğunu söyledi. Analitik firması, Bitcoin fiyatının ralli yapmasının artan talep ve azalan arzdan (BTC yarılanması ile Bitcoin arzı daha kısıtlı hale geldi) kaynaklı olduğunu açıkladı.

Chainalysis:

Bitcoin fiyatı şu anda Bitcoin’de artan talep ve alabileceğiniz çok az Bitcoin olmasındandır. Bitcoin’in toplam tedarik miktarı her gün artıyor olsa da gerçekte alabileceğiniz BTC miktarı satıcıların satmak isteyip istemediğine bağlıdır.

Bitcoin’de kurumsal talep artıyor

Chainalysis raporununda bahsettiği gibi günümüz boğa koşusunun ve 2017 boğa koşusunun en büyük etmenlerinden bir her zaman BTC’yi kimin aldığıdır. 2017’de Bitcoin’e duyulan ana talep, kar elde etmek isteyen kişiler ve perakende yatırımcılardan gelmiştir. Buna ek olarak 2017 rallisinde her türlü tecrübeye sahip yatırımcıda Bitcoin almıştır.

Bitcoin Fiyat Boşlukları Nelerdir?

2020’de ise kurumsal şirketler doların güç kaybetmesi ile enflasyon risklerinden korunmak için Bitcoin almaya başladı. Grayscale ve Square gibi şirketleri Bitcoin alması BTC’ye olan talebi keskin bir şekilde arttırdı. Bunun bir etkisi olarak Bitcoin fiyatı yükselişe geçti ve şu anda ne fiyat yükselişini durdurdu ne de kurumsal şirketler Bitcoin’e olan açlıklarının sonuna geldi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu