Anasayfa NFT Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası...

Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası...

NFT

BTC büyük bir yükseliş kaydederek %14'ün üzerine çıkarken, daha geniş piyasa toparlanmaları çeşitli faktörlere bağlı yükseliş duygularını ateşledi...

Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası...

Piyasa liderinin yakıt ikmali yapan rallisi, popüler olarak Bitcoin değiştirilemez tokenler (NFT'ler) olarak adlandırılan Bitcoin Ordinals tarafından artan ağ faaliyetinin, kurumsal yatırımcıların ABD'de bir spot Bitcoin ETF beklentisinin ve genel olarak yükseliş görünümünün hemen ardından geldi. 

Bitcoin Ordinals (ORDI), 39 gün içinde %850'lik bir artış gösterdi ve yılın başlarında kaydedilen tıkanıklık sorunları nedeniyle ağdaki faydası konusunda çok sayıda eleştiriyle karşı karşıya kalmasına rağmen piyasa değerinde 1 milyar dolara ulaşarak bu dönüm noktasına ulaşan ilk BRC-20 oldu.

Yazının yazıldığı sırada token, geçtiğimiz güne göre %7,7'lik bir artışla 55 doların üzerinde işlem görüyor ve işlem hacmi 1 milyar doların üzerinde devam ederken son yedi günde de %200'ün üzerinde işlem görüyor.

Bitcoin Ordinals Ocak ayında kullanıma sunuldu ve kullanıcıların Bitcoin (BTC) ağı üzerinde yazıtlar oluşturmasın olanak tanıdı. Son zincir içi veriler, ağa yazılan 48 milyondan fazla Ordinal'in 149 milyon dolarlık işlem ücreti getirmesiyle rekor faaliyetlere işaret ediyor.

Binance'in aylık piyasa araştırması, olağan beklentilerin aksine, ağın Ethereum'dan (ETH) daha fazla işlem ücreti kaydetmesini teşvik eden Ordinals'ın büyümesini vurguladı.

Bitcoin (BTC) 43.500 Doların Üzerinde Seyrediyor!

Bitcoin'in (BTC) fiyatı, boğaların ayı piyasasında kaydedilen kayıpları silmeye istekli olması nedeniyle son haftalarda yükseldi. Özellikle, varlığın fiyatı 30 gün içinde %25'in üzerine çıktı ve FED'in faiz oranlarını yükseltmesi gibi daha geniş ekonomik faktörlerin ve Terra (LUNA) çöküşü ve ardından FTX'in patlaması gibi endüstri faktörlerinin bir sonucu olarak 2022'de kaydedilen büyük düşüş nedeniyle yılbaşından bugüne (YTD) %162'lik bir artış kaydetti.

Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası...

Bu yılki büyüme, BlackRock'ın spot ETF başvurusunun ardından piyasaya olan kurumsal ilginin artmasıyla tetiklendi ve bunu birçok büyük firmanın benzer hamleler yaparak varlığın fiyatını 31.000$'ın üzerine çıkarması ve bu noktaya daha da yaklaştırması izledi.

Birden fazla analistin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından olası bir onay penceresi öngörmesi ve birkaç firmanın piyasada yeni bir yatırım döngüsü öngörmesi nedeniyle spot Bitcoin ETF beklentisi artmaya devam ediyor.

Ordinal'lere Yönelik Eleştiriler Yeniden Ortaya Çıkıyor!

Kotasını Bitcoin (BTC) artışına eklemesine ve Bitcoin (BTC) madencilerinin operasyonların ormanda olduğu bir zamanda para kazanmalarını sağlamak için bir yol olarak hizmet etmesine rağmen, topluluk içindeki birçok kişi hala yazıtlara eleştiriler yığıyor.

Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası...

Ortaya atılan en önemli nokta, yazıtların neden olduğu çok sayıda işlemin ağı tıkaması ve onaylanmamış işlemlerin sayısında bir artış yaratarak daha yüksek işlem ücretlerine yol açmasıdır.

Bir Bitcoin çekirdek geliştiricisi olan Luke Dashjr, X'te Ordinals'ın ağa spam gönderme girişimlerine ateş açtığını yazdı:

"Yazıtlar Bitcoin Core'daki bir güvenlik açığından faydalanarak blok zincirini spamlıyor."

Kaynak: Cryptonews

Bitcoin NFT'leri Bir İlke İmza Attı! Bu Bir Dönüm Noktası... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar