Anasayfa NFT Bitcoin NFT'leri Dikkat Çekiyor: Ciddi Bir Artış Gerçekleşti...

Bitcoin NFT'leri Dikkat Çekiyor: Ciddi Bir Artış Gerçekleşti...

NFT

NFT'lerin gelişen dünyasında, geçen hafta Bitcoin tabanlı ürünlerin popülaritesinde dikkate değer bir artışa tanık oldu. İşte detaylar...

Bitcoin NFT'leri Dikkat Çekiyor: Ciddi Bir Artış Gerçekleşti...

NFT'lerin gelişen dünyasında, geçen hafta Bitcoin tabanlı ürünlerin popülaritesinde dikkate değer bir artışa tanık oldu. NFT verilerini sağlayan önde gelen bir platform olan CryptoSlam'e göre, Bitcoin tabanlı NFT'ler 27. sıra itibariyle en çok satan rekorlar arasında ilk 12 sırayı aldı. Bu hakimiyet, Bitcoin (BTC) blockchaini üzerine inşa edilen NFT'lere yönelik artan ilgiyi ve talebi gösteriyor.

Haftanın en pahalı NFT satışı '$BTOC BRC-20 NFTs #Cd2f7e…2b79i0' adlı bir üründü ve şaşırtıcı bir şekilde 2.83 milyon dolar getirdi. Bu dikkat çekici satış, Bitcoin tabanlı NFT'lerin son derece gıpta ile bakılan ve değerli dijital varlıklar olarak konumunu daha da sağlamlaştırıyor.

Genel olarak, NFT piyasası önemli bir artış yaşadı ve haftalık satışlar, bir önceki haftaya göre %21'lik bir artışla 160,64 milyon dolara ulaştı. Satışlardaki artışa, toplam işlem adedinde %11 artışla 2,55 milyona ve NFT alıcı sayısında %55 artışla 950.000'e ulaşarak eşlik etti.

Blockchain platformlarına dayalı NFT satışlarını analiz eden Ethereum (ETH), NFT satışlarının 98,76 milyon dolara ulaşmasıyla piyasa %61'ini oluşturan baskın güç olmaya devam etti. Bununla birlikte, Ethereum'un haftalık işlemleri %21 düşüşle toplam 350.000 olurken, haftalık alıcı sayısı %36 artarak 130.000'e ulaştı.

Bitcoin NFT'leri Yerini Korudu!

Bitcoin NFT'leri Dikkat Çekiyor: Ciddi Bir Artış Gerçekleşti...

Bitcoin tabanlı NFT'ler ise bir önceki haftaya göre %16 artışla toplam 23,75 milyon dolarlık satışla ikinci sıradaki yerini korudu. İşlem adedi %38 azalarak 26.952'ye düşerken, alıcı sayısı %27 artarak 45.036'ya yükseldi.

Solana, Polygon, ImmutableX ve Mitos Chain gibi diğer blockchain platformları da NFT piyasa damgasını vurarak piyasa önemli paylar aldı ve ekosistemi daha da çeşitlendirdi.

Haftanın en çok satan NFT koleksiyonları arasında, Bored Monkey Yacht Club 13,1 milyon dolarlık satış ve %1,15'lik satış artışıyla zirveyi ele geçirdi. Azuuki 11,85 milyon dolarlık satışla ikinci sırayı alırken, Unclassified Ordinals 11,35 milyon dolarlık satışla üçüncü oldu.

DappRadar, ticaret hacmine dayalı olarak önde gelen NFT pazar yerlerini incelerken, Blur, OpenSea ve ImmutableX'in kendi konumlarını koruyarak sıralamaların tutarlı kaldığını ortaya koydu. Blur, bir önceki haftaya göre %15 düşüş yaşayarak 116.06 milyon dolarlık satışla lider oldu. OpenSea, önceki haftaya benzer satış rakamlarını koruyarak 37,35 milyon dolar kazandı. Immutable X (IMX), önceki haftaya göre %9'luk bir düşüşle 6.03 milyon dolar satış kaydetti.

Blur ve OpenSea için işlem hacmi %15 azalırken, bu platformlar için haftalık işlemci sayısı sırasıyla 15.270 ve 102.967'ye ulaştı. Bu, katılımcıların NFT pazarına olan ilgisinin ve bağlılığının devam ettiğini gösteriyor diyebiliriz.

Bitcoin NFT'leri Dikkat Çekiyor: Ciddi Bir Artış Gerçekleşti... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar