Bitcoin Haberleri

Bitcoin Opsiyon Hacmi 1,5 Milyar Dolara Çıktı

Bitcoin opsiyon ticareti bu yıl büyük bir ilgi topladı. Wall Street’e benzer finansal araç tüccarların ilerleyen bir tarihte BTC değeri üzerinde spekülasyon yapmalarını sağlıyor ve genellikle büyük bir kaldıraç ve hayat değiştiren kazançlar ile büyük bir potansiyel sunuyor.

Bitcoin Opsiyon Hacmi Artıyor

Skew’in 10 Mart’taki bir raporuna göre, küresel BTC seçenekleri için toplam “açık pozisyonlar” veya toplam tasfiye edilmemiş pozisyonların hacmi bu hafta başında 1,5 milyar doların üzerine çıktı.

BTC için opsiyon hacimleri mayıs ayında 1 milyar doları geçti ve bir aydan daha az bir sürede %50 artış gösterdi. BTC opsiyonları, kurumsal veya kripto para odaklı tüccarların öncü kripto para BTC’nin fiyatı üzerinde bahse girmesine yarıyor.

10 Haziran itibariyle, Deribit’in açık pozisyonları 1 milyar dolar seviyesinde seyrediyor.  Deribit’i LedgerX, OKEx ve hatta Binance gibi firmalar takip ediyor.

Kurumsal ve doğrulanmış tüccarlara yönelik CME seçenekleri bir ayın altında %800’ün üzerinde büyüdü. Geçen ayın BTC opsiyon hacmi CME’de sadece 38 milyon dolardı, ancak şimdi 368 milyon doları aştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Sıcak gelişme: Rus enerji devi En+ Group, devasa bir BTC madencilik tesisi kuruyor

Bitcoin Opsiyon Hacmi 1,5 Milyar Dolara Çıktı –

Skew Bitcoin vadeli işlem grafikleri: https://analytics.skew.com/dashboard/bitcoin-futures

Bitcoin Opsiyonların Bakkt Başarısız Oldu

Rakamlar, bir kez daha BTC’nin kurumsallaşması için poster çocuğu tanıtılan Bakkt’ın sefil bir şekilde başarısız olduğunu gösteriyor.

Bakkt’ın haftalık ortalama hacmi 172 milyon dolar değerinde. CoinMarketCap’te 300-400 arasında sıralanan altcoinler bundan daha iyi bir işlem hacmine sahip. Bakkt’ın maksimum hacmi sadece 1,1 milyon dolarda ve BTC Deribit’te her on saniyede bu hacmi görüyor.

Kripto para destekçileri bir zamanlar Bakkt’a argo olarak “BTC katil uygulaması” olarak adlandırıyorlardır. Ancak, Eylül 2019’daki çıkışından bu yana Bakkt’ın övünecek önemli bir metriği veya kullanım örneği yok.

Borsanın ana satış noktası, fiziksel olarak tasfiye edilen ve hayal kırıklığı yaratan BTC vadeli işlemleridir. Sözleşmelerin sadece %63’ü Bakkt’ın ilk işlem gününde tasfiye edilmiştir.

Bu arada, Deribit ve CME’nin performansı BTC seçeneklerinin hızla büyüyen bir pazar sektörü olduğunu gösteriyor. BTC opsiyon hacimleri, BTC pazarının 12 Mart düşüşünde keskin bir şekilde arttı.

“Deribit %78 ile Bitcoin Opsiyon Ticaretine Nasıl Hükmediyor?” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/deribit-bitcoin-opsiyon-ticareti-nasil-hukmediyor/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu