Bitcoin Haberleri

Bitcoin piyasa değeri tek tek rakiplerini geride bırakıyor

Lider kripto para Bitcoin’in piyasa değeri fiyatın bugün tekrardan 18,300 doların üzerine çıkması ile ödemeler devi Mastercard’ın piyasa değerini geçti. Bitcoin dünya genelinde şu anda en büyük şirketlerin yer aldığı piyasa değeri listelerinde 16’ncı sırada yer alıyor.

Asset Dash’e göre şu anda Bitcoin’in 338 milyar dolarlık piyasa değeri var. Mastercard’ın piyasa değeri kısa süre önce %0,6 düştü ve Bitcoin’in piyasa değeri %3 arttı, böylece kripto para Mastercard’ı en büyük piyasa değerli varlıklar listesinde geçerek 17. sıraya ittirdi. İkisi arasında şu anda yaklaşık 6 milyar dolarlık bir fark var.

mastercard

Kurumsal dünyada piyasa değeri bir şirketin hisselerinin toplam dolar değerini temsil eder, Bitcoin’de ise toplam piyasa değeri dolaşımda olan tüm toplam Bitcoinlerin değerini temsil eder. BTC fiyatının ve toplam BTC miktarının yükselmesi ile Bitcoin’in piyasa değeri yükselmektedir.

Bitcoin büyük şirketleri tek tek geçiyor

Bitcoin fiyatının keskin bir şekilde değer kazanması sayesinde Bitcoin rakiplerini tek tek geride bırakmaya başladı. Bitcoin geçtiğimiz haftalarda JPMorgan Chase & Co’yu geçerek manşetlerde yer almıştı. İkisi arasında şu anda 15 milyar dolarlık piyasa değeri farkı bulunuyor. Şu anda Bitcoin’in önünde 346 milyar dolar piyasa değeri ile Procter & Gamble yer alıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coinbase 37 yeni kripto parayı listeleyecek

https://assetdash.com

Bitcoin’in geride bıraktığı diğer şirketler arasında 327 milyar dolar ile Nvidia, 253 milyar dolar ile Walt Disney Company, 231 milyar dolar ile Bank of America, 226 milyar dolar ile Coca-Cola Company ve 223 milyar dolar ile PayPal yer alıyor.

Bitcoin piyasa değeri 17 Kasım’da 330 milyar dolara çıkarak rekor kırdı. Bu BTC’nin son 3 gün içinde yaklaşık 8 milyar dolar piyasa değeri kazandığını ve rekorunu tazelediği anlamına geliyor.

Bitcoin fiyatının kurumsal benimsenme ile yükseldiği tahmin ediliyor. Günümüzde 15 kamuya açık şirket Bitcoin’e sahip. Örneğin MicroStrategy geçen ay 425 milyon dolarlık BTC aldığını ve Square Crypto ise 50 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıkladı. Bitcoin’e yatırım yapan diğer şirketler arasında Hut 8 Mining, Argo Blockchain ve Riot Blockchain bulunuyor. Bunlara ek olarak geçtiğimiz haftalarda ödemeler devi PayPal müşterilerinin Bitcoin ile alışveriş yapabileceğini söyledi. PayPal’ın bu özelliği şu anda Amerika’da test ediliyor. Ülkede PayPal kullanıcıları BTC, ETH, BCH ve LTC ile alışveriş yapabiliyor ve bu kripto paraları saklayabiliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance’da Bitcoin Sözleşmeleri Büyüyor
Bitcoin’de aylık kapanış yaklaşıyor, Bitcoin boğa koşusunu hangi seviye başlayabilir?

Şu anda dünya genelinde en yüksek piyasa değerine sahip şirket 2 trilyon dolar ile Apple’dır. Bitcoin genellikle değer saklama aracı olarak bilinen Altın ile karşılaştırılır ve altının piyasa değeri şu anda 8 trilyon dolar civarındadır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Osman Kolat

Osman Kolat, 1987 Ankara doğumludur. Ekonomi, kripto paralar, fintech üzerine çalışmalar yapmaktadır. Aynı zamanda ekonomi okur yazarlığı yanı sıra, mevcut ekonomik düzeni daha iyi anlayabilmek ve okuyucularına aktarabilmek adına akademik çalışmalar yürütmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu