Bitcoin piyasa hakimiyeti yüzde 60!

3 Dakikada Okunabilir


Bitcoin (BTC) için bu hafta çok iyi bir hafta oldu. Kripto para birimlerinin değeri yükseldi, yükseldi, ve yükseldi. Durmadan yükseldi. Kripto para birimlerinin bu yükseliş hamleleri sayesinde kripto para piyasalarında beklenen artışlar daha fazla oldu ve piyasa kendisine geldi. Açıkçası son döneme kadar Bitcoin (BTC) fiyatının bu kadar fazla artacak olduğu asla tahmin edilmiyordu.

Geçen birkaç yıl içerisinde bu kadar büyük artışların beklentisi sürekli vardı, ancak kripto para yatırımcılarının bu dönem için böylesine büyük bir artış beklentisi asla yoktu ve kripto para birimlerinin değer artışı son döneme kadar Bitcoin (BTC) fiyatı için en fazla ortalama olarak 6.000 dolara kadar yükselebilecek olduğu ile ilgiliydi. Bugün ise kripto para birimlerinin en babası olarak bilinen Bitcoin (BTC) fiyatı 7.600 dolar fiyatı gördü. Bu fiyat beklentilerin ötesindeydi ve yatırımcılar için milyonlarca dolarlık bir piyasa hakimiyeti yarattı.

Bitcoin (BTC) fiyatının yükselmesi ile kripto para piyasasında Coinmarketcap.com verilerine göre Bitcoin (BTC) piyasa hakimiyet rakamı %60’a kadar yükseldi.

Geçtiğimiz 72 saat içinde, varlık en düşük 6.000 $’dan 7.500 $’a, ardından 6.900 $’a (cmc verisi) yükseldi, bu kripto para biriminin sebep olduğu yeni bir piyasa hareketi yarattı ve kripto para sahipleri artık piyasada daha umutla bekler oldu.

Bitcoin (BTC) fiyatının bu denli artmasında ne rol oynadı, ya da neler oldu, bu konuda henüz boğaların hareketlendiği dışında pek fazla bir bilgi maalesef yok.

Bitcoin Düşüşe Geçebilir!!

Popüler kripto para birimi analistlerinden birisi Josh Rager kısa süre önce 2015’in ayı piyasasını geri kazanması arasında inanılmaz benzerlikler olduğunu belirtti.

Bu döngü boyunca, BTC 200 $ civarında, aylarca yaklaşık 300 $ seviyesinde kalmış, 500 $’a kadar büyük bir yükseliş görmüştü, sonra bir geri düşüş dönemine başladı. Üstelik, uzun vadeli kilit bir eğilim göstergesi olan üç günlük Süper Geri Çekilme, işareti de vermemişti.

Tanıdık geliyor mu? Çünkü, Bitcoin görünüşte aynı şeyi yapıyor, ancak farklı bir fiyat bölgesinde. Eğer tarih tekerrür ederse ve fiyat izlenirse, Bitcoin mevcut seviyelerden %20 daha fazla düşebilir ve daha sonra yedi aya kadar sürecek olan ikinci birikim aşamasına başlayabilir. Oradan, bir sonraki tam teşekküllü boğa koşusu için Bitcoin (BTC) yeni bir arayışa geçebilir.

Fiyat Eylem Hala ‘Hella’ Boğa

Kripto para birimleri ile görülen mevcut fiyat hareketinin şaşırtıcı derecede yüksek olduğunu belirtmek hala önemlidir. Kripto para birimi yatırımcıları için de bu kadar Bitcoin (BTC) fiyatındaki artış normal değil ve arkasında balinaların olduğu veya finans spekülatörlerinin olduğu suni bir artıştır. Ancak bu suni artışlar birçok Bitcoin (BTC) yatırımcısı için büyük oranda kazanç elde edilmesinde büyük bir rol oynamıştır. Yatırımcılar bu artışların tekrar düşecek olduğunu iddia ediyor olsa da gelecekte fiyatların daha fazla düşmesi mümkün. Yatırımcıların bu dönemde kripto para birimi satın alıp almamak konusunda iyi ve doğru kararlar vermesi, olası bir büyük düşüşün ise bu saniyelerden sonra artık an meselesi olduğunu bilmeleri öneriliyor.

En önemli kısım, bu hacim dalgalanması, zaten boşlukta olanlar tarafından katalize edildi. Kripto paraların bir anda yükselmesi balinaların veya finans spekülatörlerinin devreye girmesi sonucunda olduğu biliniyor.

Alex Krüger ve birçok farklı kripto para birimi analistine göre yakın zamanda değer kaybının daha büyük oranda artması mümkün ve bir anda başlayan düşüşleri hiçbir kimsenin kısa süre veya orta vadeli zamanda durdurmasının mümkün olamayabileceği tartışılıyor.


error: Kopyalama Engellendi!