Bitcoin HaberleriKripto Para Haberleri

Bitcoin piyasanın %51.7’sini elinde tutuyor

ABONE OL:

Bitcoin piyasadaki %54’lük kontrolü kaybetti. Bir süre önce piyasanın %54’ünü kontrol eden ve elinde tutan Bitcoin, yaşadığı fiyat değişimlerinin ötesinde piyasa hacmi değişimlerine bağlı olarak değer kayıpları ve Bitcoin sahibi sayısının azalmasına bağlı olarak %51’e kadar düşüş yaşayan bir gerileme yaşamış oldu. Piyasanın sadece %51.7’sini kontrol eden Bitcoin, tek başına kontrolü elinde tutan tek kripto para olurken, yeterli sayıda yatırımcıya sahip olmaması ve piyasa hacminin az olmasından dolayı 70 milyar dolar ve civarında hacme sahip.

Fazla ilgi görüyor olması ve piyasanın %50’den daha fazlasını kontrol ediyor olması ise yatırımcılarının Bitcoin’e bağlı olduğunu göstermiyor. Sadece güvenilir olarak görülmesi ve ilk kripto para biriminin etkisi olmasından dolayı piyasadaki tüm altkoinlerin fiyatını belirliyor olmasına borçlu. Ethereum veya farklı bir altkoin fiyatındaki değişimler diğer koinleri etkilemezken, Bitcoin ise tek başına bugüne kadar piyasayı etkileyebiliyordu.

En son hard fork sonrasında Bitcoin Cash’in piyasayı Bitcoin’den çok daha fazla etkilemesi ise her an piyasaki %51.7 oranındaki hakimiyet oranının değişebilecek olduğuna yönelik beklenti yaratırken, en az birkaç ay boyunca piyasada %50 hakimiyetinin BTC için geçerli olacak olduğu analistlerce tahmin edilmekte.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Pompliano: Paramın yarısını BTC'de tutmam daha güvenli!

Beklenmeyen birçok olayı 2018’de birlikte yaşadı

Bitcoin piyasa hacminde beklenmedik olaylar yaşandı ve yaşanan bu olaylar dolayısı ile kripto para fiyatlarında ciddi düşüşler oldu. Bitcoin fiyatı da buna bağlı olarak gerilemişti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu