Bitcoin Rekor Kırdı, Kripto Para Piyasasında Neler Olacak?

3 Dakikada Okunabilir


Bir yıldan uzun bir süredir devam eden bir ayı piyasasında sıkışıp kaldıktan sonra, Bitcoin, kripto para biriminin daha fazla yükselmesine izin veren ve sıkıca BTC’yi yeni yıla götüren taze bir boğa eğilimi belirleyen 3.200 $’ı uzun vadeli bir dip noktası olarak belirlemiş görünüyor, tarih böyle gösteriyor.

Bu yükseliş fiyat hareketi, analistlerin bir sonraki yükseliş sürecinin resmi olarak başladığı konusunda hemfikir olmalarını sağladı, bu da artık kripto para fiyatlarında bazı değişimler olduğu anlamına geliyor, ki yatırımcılar artık bugün itibari ile piyasada beklediklerini bulabilecekler gibi görünüyor.

Bitcoin (BTC) Kısaca 7.000 $’a Yükseldi!

Yazma sırasında, Bitcoin 6,800 dolar olan şu anki fiyatı üzerinden yaklaşık %13’lük bir işlem gerçekleştirerek 7.000+ dolar seviyesine kadar yükseldi. Piyasa hacminin sürekli olarak yükselmesi beklentisi ile ilgili bazı kripto para analistlerinin iddiaları vardı ancak son zamana kadar bu kadar olası bir yükseliş kripto para analistlerini bile şaşırttı. Bunun bir boğa hamlesi olduğunu ve balinaların adımları sayesinde olduğunu iddia eden kripto para analisti kimselere göre yatırımcıların piyasadaki rolü de oldukça fazla idi. Yatırımcıların piyasada yaptıkları her bir alımın ayrı bir değeri olduğunu açıklayan analistler, değer artışının devam edecek olduğunu ancak fiyatların yükselmesi konusunda yatırımcıların 20 bin doların tekrarlanmasını en azından bu kadar kısa vadede tekrar beklememeleri gerektiğini açıkladılar.

Bitcoin şimdi tekrar bir düşüş yaşamış olsa da 7.000+ dolar seviyesine tekrar yükselmesi yakın zamanda mümkün olabilecek. Kripto para birimlerinin değerinin yükselmesi ile ilgili beklentilerde bir süredir devam ediyor. 

Dün geceki yukarı doğru dalgalanmadan önce, analistler genel olarak 6.400 $’ın taze bir boğa eğiliminin onaylanması için kripto para birimi Bitcoin’in kırması gereken kilit bir seviye olduğu konusunda hemfikirdiler.

Öncelikle kripto para birimleri üzerine yoğunlaşan popüler bir iktisatçı olan Alex Krüger, BTC’nin bu fiyat seviyesini geçtikten sonra pazarların durumu hakkında konuştu ve şimdi “boğa piyasası bölgesinde” olduğunu belirtti.

Artık eski seviyeler o kadar önemli değiller. Bitcoin yeni bir boyut rekorunu kırmadı ancak yeni bir seviyeye geçti. Kripto paranın değerinin 7.000 doları geçmesinden sonra kripto para piyasasında artık yeni bir boğa piyasası dönemi yaşanmaya başladı. Yatırımcılar, kripto para birimleri konusunda endişeli değil, güvenerek piyasada kripto para birimlerine yatırım yapabilir durumdalar. Kripto paraların yeni boyutu ile birlikte yatırımcılar tekrar piyasada yükseliş beklentisi içerisindeler.

Her ne kadar piyasa sert bir yükseliş eğilimi gösterse de, 7.000 $’ın güçlü bir direnç seviyesi olacağına dikkat etmek önemlidir. Buna rağmen, boğaların artan bir güç kazandığı görülüyor, bu da kripto para biriminin fiyatını, güçlü bir direnç seviyesiyle karşılaşmadan önce yükselmesinde tüm altcoinler için olmasa da çoğu büyük kripto para birimi için oldukça iyi seviyelere yükselmesi mümkün.

Analist: Şimdi Pullbacks Almanın Zamanı

Bitcoin şu an boğa eğiliminde olduğu için analistler, yatırımcıların gelecekteki geri çekilmelere iyi bir satın alma fırsatı olarak bakmaları gerektiği konusunda hemfikir olarak bakıyorlar ve açıklama yapıyorlar.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi yatırımcısı olan Cred, son bir açıklamasında bundan bahsetti ve kripto para birimlerini satın almak isteyenleri uyardı.

Büyük bir direnç seviyesini geçen Bitcoin patladı. Bitcoin fiyatı patladı ve kripto paraların değerinde bir miktar artış oldu. Yatırımcıların 6.000 dolar direncinden sonra en önemli direnç noktası olarak beklemeleri gereken direnç noktası yeni bir alım fırsatı seviyesi olan 7.000 dolar seviyesi ve yakınında olan fiyat seviyeleridir. Kripto para yatırımcıları çok dikkatli hareket etmeli.

Bu hafta kripto para piyasalarında yeni gelişmeler görmek mümkün olacaktır. Yatırımcıların ise son dönemde yatırım yaparken daha dikkatli hareket ederek piyasada olumlu ve olumsuz tüm kripto para fiyatlarına karşı hazır olmaları önerilmektedir.


error: Kopyalama Engellendi!