Bitcoin Haberleri

Bitcoin Satın Almamanın 6 Nedeni

Bitcoin satın alırken düşünmenizi gerektirecek bazı unsurları listeleyeceğiz. Yatırım yaparken bu detaylara göz atabilirsiniz. Dilerseniz vakit kaybetmeden başlayalım.

Kısıtlı Token:

Bitcoin piyasaya çıktığında bir limit belirlendi ve 21 milyon token olarak karşımıza çıktı. Şu an dolaşımda olan sayı ise 18.6 milyon token. Kalan tokenlerin çıkartılması için dolaşıma ihtiyaç var ve bu da çok uzun yıllar sürebilir.

bitcoin al sat yaparak para kazanmak

Gerçek Dünyadaki Fayda:

Reel bir varlık olmaması en çok konuşulan konuların başında geliyor ve geleneksel piyasaya yenilgisi de bu yüzdendir. Fakat bunu sorun etmek ne kadar doğru bilemiyoruz. Hali hazırda en çok kazandıran varlıkların başında geliyor. Gerçek varlıklara kıyasla daha fazla kazandırıyor olması bazıları için önem arz etmiyor çünkü dijital varlık, doğrudan güvensizlik anlamına geliyor ve bu şekilde lanse ediliyor olması da yine büyük bir handikap olarak karşımıza çıkıyor.

Blockhain Güvensizliği

Blockhain zincirinin gerçeğe hiçbir şekilde adapte edilemiyor olması ve güvensiz olarak lanse edilmesi de dijital paraları sorunlu paralar haline getiriyor.

Depolama ve Güvenlik Sorunları

Son dönemde ve aslında daha öncesinde de yaşanan dolandırıcılık olayları da dijital paralara olan güvensizliğin en önemli nedenlerinden bir tanesidir. Bu konuda borsalar ne kadar uğraşırsa uğraşsınlar mutlaka açık veriyor ve çetelerin ekmeğine yağ sürüyorlar. Dolandırıcılık olayları geleneksel piyasalarda da çok fazla yaşanıyor ancak kripto paralar bu konuda daha sık ve daha fazla açık veriyor. Bu da yine en büyük handikaplardan bir tanesidir.

Bitcoin Caiz mi? Diyanet Son Noktayı Koydu

Vergi Belirsizliği

Birçok hükümet bu konuda harekete geçmiş durumda ancak şu an için bakıldığında bir netlik söz konusu değil. Bu durum da yatırımcıların canını bir hayli fazla sıkıyor. Yaptırımların mevcut olduğu bir borsa diyebiliriz ve tedirgin bir şekilde hareket ediyor olmak da yine yatırımcılar için en büyük handikaplardan bir tanesidir.

Büyük Yatırım Balonlarının Tarihi

Geçmişte buna benzer yatırım araçlarının kısa süre içerisinde patlak vermesi ve yatırımcıları yarı yolda bırakması da Bitcoin’e olan güvensizliğin en önemli nedenlerinden bir tanesidir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu