Bitcoin Haberleri

Bitcoin Savaşları Başladı! 50.000 Dolar’ın Altına Düştü

Uzun süredir Bitcoin’in rallilerini ve dev yükselişlerini konuşuyorduk. Bugün ise %10’luk sert düşüşü konuşacağız. 58.000 Dolar seviyelerini zorlayan Bitcoin, yaşadığı düşüş ile birlikte 48.575 Dolar’a geriledi. Hali hazırda düşüş eğilimi devam ediyor ve ön görü mevcut değil. Alım yapmak isteyenler için güzel bir fırsat olabilir ancak kısa süre önce alım yapıp bugünkü düşüşe tanıklık eden yatırımcılar öyle zannediyoruz ki şu an pek de rahat değiller.

Kripto para piyasasının en çarpıcı özelliği diyebiliriz. Bu tür ani yükseliş ve düşüşleri başka bir piyasada ya da geleneksel varlıklarda göremezsiniz. İnsanların kripto para piyasalarını tercih etmelerindeki en önemli nedenlerden bir tanesi de budur.

Bitcoin

Devam eden yükseliş birçok yatırımcıyı hırslandırdı ve amiyane tabirle gaza getirdi. En üst seviyeden alım yapanlar dahi oldu ancak bugün yaşanan düşüş ile birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaşandı. Bu düşüş ne karda devam edecek bilinmiyor ancak dilerseniz biz biraz gerilere gidelim ve neden bu karda çok yükseldiğini hep birlikte inceleyelim.

Yükselişin Gerçek Nedeni Neydi?

Bu yükselişin en önemli gerekçelerinden bir tanesi kesinlikle Elon Musk ve Tesla yatırımı idi. 1.5 milyar dolar değerindeki bitcoin akımı sonrası gerçekleşen yükseliş, aralıksız devam etti ve kendi rekorunu sık sık tazelemeyi başardı. Rekor üstüne rekor kıran bitcoin, kısa süre içerisinde büyük ilgi gördü ve piyasa değerini de günden güne arttırmayı başardı. Bu artı ile birlikte yeni yatırımcılar da piyasadaki yerini almak adına harekete geçti.

Bitcoin

Az önce de ifade ettiğimiz gibi en yüksek seviyede alım yapanların sayısı da bir hayli fazla ve şu an kara kara düşünüyor olabilirler. Eğer uzun vadede bir yatırım planı olarak değerlendiriyorsanız bitcoin bir şekilde toparlanacak ve hatta yıl sonunda büyük bir sürpriz daha yapacaktır.

Önceki haberlerimizde de yer verdiğimiz gibi 100.000 Dolar seviyelerinden söz ediliyor ve bitcoin bu seviyeyi aşacak güce sahip olan bir token ve sabırlı davranmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu