Coin Fiyatı

Bitcoin SV (BSV) Fiyatı ve Grafiği – 1 Bitcoin SV (BSV) Kaç TL Kaç Dolar?

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV), 15 Kasım 2018 tarihinde Bitcoin Cash’in iki farklı dijital para birimine ayrılmasına neden olan sert çatallanma sonucu oluşmuş bir tasarruf aracıdır.

Bitcoin’in 2017 senesinde sert çatallanma yaşaması, ağın bölünmesine ve Bitcoin Cash ismiyle yeni bir altcoinin ortaya çıkmasına neden oldu. 2018 senesinde de Bitcoin Cash sert çatallanma ile karşı karşıya kaldı. Söz konusu sert çatallanmanın sonucunda hash savaşı meydana geldi. Bu savaşın ardından Bitcoin ABC (BCHA) ve Bitcoin SV (BSV) ortaya çıktı. Bitcoin SV (BSV) kendi kısa koduna sahip oldu. Bitcoin ABC (BCHA) de baskın zincir haline gelerek kendi kısa kodunu aldı.

SV, Satoshi Vision’ın kısaltması olarak ifade ediliyor. Söz konusu kripto para birimi, kendisini orijinal Bitcoin olarak ilan ederken, kurucu Satoshi Nakamoto’nun hedefleri doğrultusunda ilerliyor. Bitcoin SV (BSV), orijinal BTC blok zincirinin ulaşmak için çaba harcadığı istikrarı ve ölçeklenebilirliği sağlamak istiyor. Bitcoin SV (BSV) internet sitesinde şu ifadeler yer alıyor: “Bitcoin SV, madencilere net bir alternatif sunmayı ve işletmelerin güvenilir bir şekilde internet siteleri ve uygulamalar yaratmalarını sağlamayı hedefliyor.”

Bitcoin SV (BSV), iş kanıtı konsensüs mekanizması aracılığıyla blok başına daha çok veri kodlayabilen ve işleyebilen daha büyük bir blok ile ölçeklenebilirlik problemini çözebileceğini belirtiyor. Bitcoin SV (BSV) kurucuları, söz konusu kripto para biriminin, dünyada yer alan bütün ödeme sistemini daha iyi bir güvenlik düzeyi, daha ucuz bir yatırımcı maliyeti ve daha verimli bir kullanıcı deneyimi ile değiştirme potansiyeline sahip olduğunu aktarıyor.

Bitcoin SV (BSV) Hangi Borsalarda Bulunur?

Bitcoin SV (BSV); Bitfinex, OKEx, Huobi Global, Bithumb, Gate.io ve KuCoin gibi büyük borsalarda ve çok sayıda küçük borsada bulunuyor. Bitcoin SV (BSV), Binance’de bulunmuyor. Binance, Bitcoin SV (BSV) için “Standartlarımızı karşılamıyor.” diyerek, 2019 senesinde söz konusu kripto para birimini listeden çıkarmaya yönelik bir karar aldı.

Bitcoin SV (BSV) Fiyatı ve Grafiği – 1 Bitcoin SV (BSV) Kaç TL Kaç Dolar?

Son Dakika Bitcoin SV (BSV) Fiyatı 2021

Bitcoin SV (BSV) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına baktığımızda, Bitcoin SV (BSV) fiyatı şu anda TL seviyesinde. Bitcoin SV (BSV), 23 Kasım 2018 tarihinde 36,87 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, Bitcoin SV (BSV), 16 Nisan 2021 tarihinde 491,64 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin SV (BSV) Piyasa Değeri

Bitcoin SV (BSV) piyasa değeri şu anda dolar seviyesinde. Bitcoin SV (BSV), 2021 senesinin başında 3,036,168,624 dolarlık piyasa değerine sahipti. CoinMarketCap’te 36’ncı sırada yer alan Bitcoin SV’nin (BSV) toplam arzı 18,769,695 BSV olarak ifade ediliyor. Şu anda dolaşımda 18,769,695 BSV yer alıyor. Maksimum arz ise 21,000,000 BSV ile sınırlandırılıyor.

Bitcoin SV (BSV) Hacmi

24 saatlik Bitcoin SV (BSV) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. Bitcoin SV (BSV) işlem hacmi, 2021 senesinin başında 309,676,885 dolar olarak gerçekleşmişti.

Bitcoin SV (BSV) Grafiği

Bitcoin SV (BSV), 36,87 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördüğü 23 Kasım 2018 tarihinde 118,574,000 dolar değerinde bir işlem hacmine sahipti. 26 Kasım 2018 tarihinde en yüksek 125,53 dolar seviyesini gören Bitcoin SV (BSV), 2018 senesini 84,96 dolar seviyesinde kapatmasının ardından düşüşe geçmeye başladı. Bitcoin SV (BSV), 20 Mayıs 2019 tarihinde en yüksek 65,58 dolar seviyesinde işlem görürken, 21 Mayıs 2019 tarihinde büyük bir sıçrayışla gün 139,31 dolara kadar yükseldi. 29 Mayıs 2019 tarihinde 201,17 doları gören Bitcoin SV (BSV), 2019 senesini 97,08 dolar ile kapattı.

Bitcoin SV (BSV), 14 Ocak 2020 tarihinde 441,20 dolar seviyesine kadar ulaşırken, söz konusu seneyi 163,63 dolar ile kapattı. 491,64 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı 16 Nisan 2021 tarihinde Bitcoin SV (BSV), 4,652,392,545 dolarlık işlem hacmine ve 8,257,498,391 dolarlık piyasa değerine sahip oldu. Şu anda dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin SV (BSV), dolarlık işlem hacmine ve dolarlık piyasa değerine sahip.

Bitcoin SV (BSV) grafiği şu şekilde:

Bitcoin SV (BSV) Alınır mı?

Wallet Investor, Bitcoin SV (BSV) için “olağanüstü bir uzun vadeli yatırım” ifadesini kullanıyor. İyi düzeyde kâr etmek isteyenlerin söz konusu kripto para birimini tercih edebilecekleri aktarılıyor. BSV’nin bir sene içerisinde 190,997 dolara kadar yükselebileceği belirtiliyor. Yani yüzde 50’den fazla kâr edilebileceğine dikkat çekiliyor.
Bitcoin SV (BSV) için daha uzun vadeli bir artış da bekleniyor.

Wallet Investor tarafından yapılan tahminlere göre BSV, 20 Haziran 2026 tarihinde 348,216 dolara kadar yükselebilir. Yani 5 senelik bir yatırım ile yüzde 170’ten fazla kâr sağlanabilir. Şu an yapacağınız 100 dolarlık bir yatırım, 2026 senesinde 273,51 dolara kadar yükselebilir.

İlgili İçerik: Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin SV (BSV) Madenciliği

Bitcoin SV (BSV), Bitcoin ağında kullanılan algoritmanın aynısı olan “SHA-256” algoritmasını kullanıyor. Söz konusu ağlara çok sayıda insan katıldığı için sadece GPU veya CPU ile bu ağlara madenci olarak katılıp kazanç elde etmek ne yazık ki artık mümkün değil. Bu yüzden madencilik yapmak istiyorsanız ilk olarak ASIC satın alın. ASIC’ler, madenciliği en uygun hale getirmek için tasarlanmış özel makinelerdir. Söz konusu makinelerle madencilik gelirlerinin artırılması hedeflenir.

Madencilik havuzu ücretleri ve elektrik maliyeti düşünüldüğünde, ASIC olmadan Bitcoin SV (BSV) madenciliği yapmak pek de akıllıca olmaz. Bu, yatırımcıların kayıp yaşamalarına yol açacaktır. Özel şartlarınıza ve gereksinimlerinize göre en uygun ASIC’i seçip satın alın ve madenciliğe başlayın.

Makineyi prize takın. Daha sonra da üreticinin göndermiş olduğu kurulum talimatlarına dikkat edin. ASIC’in kurulumunu tamamladıktan sonra madencilik havuzuna katılın. Havuza bağlı tüm cihazların bilgi işlem gücünü bir araya getiren madencilik havuzları, bu şekilde madencilerin blok ödülü kazanma ihtimalini artırmalarına yardımcı olur. Uygun ücretler ve yüksek hash gücü bakımından Bitcoin SV (BSV) için en iyi madencilik havuzu SVPool olarak biliniyor.

SVPool’a kayıt olup hesap açın. Daha sonra hesabınızı yapılandırın ve ASIC madencilerinizi havuza bağlı olacak biçimde ayarlayın. Hesabınıza giriş yapın. Kontrol paneline giriş yapın ve ASIC cihazlarınızı ayarlamak içi “Create Worker Group” butonuna tıklayın. Cihazınızın ismini girin. Sunucu ayarlarınızı yapmak için SVPool’un internet sitesinde yer alan URL’leri kullanın.

İşlemlerinizi bitirmek için cüzdan adresinizi “Worker Group” bölümünde bulunan alana girin. Detayları kaydettikten sonra Bitcoin SV (BSV) madenciliğine başlamış oluyorsunuz. Bitcoin SV (BSV) madenciliği için bir cüzdana da ihtiyacınız olacak. Varlıklarınızı saklamak üzere bir Exodus cüzdanı alabilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Yorumları

Bitcoin SV (BSV) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

Binance’de liste dışı bırakıldıktan sonra güven kaybı yaşadığı için çok fazla tutulmayan dijital para. 1 günde değil yüzde 50, yüzde 110 arttığı zamanlar dahi olmuştur. Uzun vadede gelecek görmediğim ancak bu tarz hızlı çıkışlar (ve tabi inişler) yapabilecek birkaç dijital değerden biridir.

Blokların boyutu arttıkça ağın kapasitesi de artıp ölçeklenebilir hale geliyor. Bitcoin ile benzer özelliklere sahip olması ve çatallanmanın birçok borsa tarafından desteklenmesi sayabileceğim olumlu özellikler. Fakat ismini her ne kadar Bitcoin’den alsa da bence devrim niteliğinde özellikler sunmuyor. Bir de farklı tartışmalara maruz kalıp bazı borsalar tarafından dışlandı. Bu nedenle riskli bir yatırım aracı olduğunu düşünüyorum.

İstikrarlı, ölçeklenebilir ve güvenli bir protokole sahip. Herhangi bir güvenlik açığı olmadığı sürece bu protokolü değiştireceklerini düşünmüyorum.

Pek de iyi olduğunu düşünmediğim bir coin. Hiçbir değeri yok ve çok zayıf. Tasarruf aracı istiyorsanız bence Bitcoin’i seçin.

İlgili İçerik: Bitcoin SV (BSV) Yorum ve Tahminleri 2021

Bitcoin SV (BSV) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Bitcoin SV (BSV), 2021 senesinin Temmuz ayında ortalama 195,31 dolar seviyesinde işlem görebilir. Ağustos ayında ortalama 167,2 dolar seviyesinde işlem göreceği öngörülen BSV’nin, Eylül ayında ortalama 201,69 dolara kadar ulaşması bekleniyor. BSV’nin Ekim ayında ortalama 212,84 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilirken, Kasım ayında ortalama 186,39 dolara gerileyeceği öngörülüyor. Aralık ayına yönelik fiyat tahmini ise ortalama 204,67 dolar olarak belirtiliyor.

Bitcoin SV (BSV) Güvenilir midir?

Digital Coin Price, Bitcoin SV (BSV) fiyatının gelecekte artacağını ve tahminlere göre iyi bir yatırım olacağını ifade ediyor. BSV’nin gelecekte en düşük 507,22 dolar seviyesinde işlem göreceği ifade edilirken, en yüksek 631,44 dolar seviyesine ulaşacağı aktarılıyor. BSV fiyatında yaşanması muhtemel artışa dikkat çeken Digital Coin Price, söz konusu kripto para biriminin bir yıl sonra 230,01 dolara, 3 yıl sonra 333,38 dolara, 5 yıl sonra 505,92 dolara ve 7 yıl sonra 532,37 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Bitcoin SV (BSV) Nereden Satın Alabiliriz?

Bitcoin SV (BSV); KuCoin, Gate.io, Bithumb, Huobi Global, OKEx ve Bitfinex gibi borsalardan satın alınabilir. Binance, 2019 senesinde söz konusu coini liste dışı bıraktı.

  1. BSV’yi farklı bir kripto para birimi aracılığıyla satın almanın birkaç tane yolu var. Bu yüzden kendi ihtiyaçlarınıza en uygun platformu bulmaya çalışın. KuCoin’in, BSV satın alınabilecek borsalardan biri olduğunu belirttik. E-posta adresinizi girip bir şifre seçin ve KuCoin hesabı oluşturun. Para yatırmadan önce iki faktörlü kimlik doğrulamaya izin verin.
  2. BSV satın almak için para yatırmanız gerekiyor. Hesabınızda para varsa diğer adıma geçebilirsiniz. Yoksa para transfer etmek için ilk olarak adresinizi kontrol edin. KuCoin hesabınıza gidin ve ilgili kripto para birimini seçin. Karşınıza ilgili cüzdan adresleri çıkacak. BSV ile takas etmek istediğiniz bir kripto para birimini seçtikten sonra cüzdan adresinizi kopyalayın. QR kodunu tarayın. Bunu harici cüzdandan para yatırmak için kullanın.
  3. Hesabınıza para geldiğinde BSV satın almak amacıyla “Exchange” butonuna tıklayın. USDT/BSV gibi işlem yapmak istediğiniz çifti bulun. Satın almayı düşündüğünüz BSV tutarını girmeden önce piyasa emri, limitli emir veya stop-limit emri gibi bir emir tipi seçin. İşlem detaylarının doğru olup olmadığını kontrol ettikten sonra “Buy BSV” butonuna tıklayın.

Bitcoin SV (BSV) Fiyatı ve Grafiği – 1 Bitcoin SV (BSV) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Bitcoin SV (BSV) Kaç TL?

1 Bitcoin SV (BSV), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Bitcoin SV (BSV), şu ana kadar en yüksek 4,309,63 TL seviyesini gördü.

1 Bitcoin SV (BSV) Kaç Dolar?

1 Bitcoin SV (BSV), şu anda dolar seviyesinde. Bitcoin SV (BSV), şu ana kadar en yüksek 491,64 dolar seviyesine ulaştı.

Bitcoin SV (BSV) Yükselir mi?

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, Bitcoin SV (BSV), 2022 senesinde ortalama 215,19 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2023 senesinde ortalama 258,49 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin edilen BSV’nin, 2024 senesinde ortalama 324,4 dolara kadar ulaşması bekleniyor. BSV’nin 2025 senesinde ortalama 371,36 dolara yükseleceği öngörülürken, 2026 senesinde ortalama 434,37 dolar seviyesinde işlem göreceği tahmin ediliyor. 2027 senesinde ortalama 398,77 dolara ulaşması beklenen BSV’nin, 2028 senesinde ise ortalama 556,19 dolara kadar çıkabileceği öngörülüyor. Sonuç olarak BSV için uzun vadede önemli bir artış bekleniyor.

Wallet Investor da Bitcoin SV (BSV) için uzun vadede artış öngörüyor. BSV’nin bir sene içerisinde 190,997 dolara kadar yükselmesi beklenirken, 5 sene içerisinde 348,216 dolara kadar çıkacağı tahmin ediliyor. Wallet Investor, şu anda yapılacak 100 dolarlık bir yatırımın, 2026 senesinde 274,9 dolara kadar çıkabileceğini ifade ediyor.

Bitcoin SV (BSV) Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin SV (BSV), 2018 senesinde çıktı. Bitcoin’in 2017 yılında sert çatallanma yaşadığını söylemiştik. Söz konusu çatallanmanın sonucunda Bitcoin Cash adında yeni bir altcoin ortaya çıktı. Fakat Bitcoin Cash de aynı şekilde sert çatallanma ile karşı karşıya kalınca hash savaşı gerçekleşti. Söz konusu savaşın neticesinde de hem Bitcoin SV (BSV) hem de Bitcoin ABC (BCHA) ortaya çıktı.

Bitcoin SV (BSV) Kurucusu Kim?

Bitcoin SV (BSV) kurucusunun Craig Wright olduğu söylenebilir. Avustralyalı girişimcinin, Bitcoin’in kurucusu olarak bilinen “Satoshi Nakamoto” takma adlı kişi olduğu ileri sürülüyor. Finans teknolojisi şirketi nChain’in kurucusu olan Wright, sert çatallanma lehine lobi yaptı çünkü BSV için ortaya konulan yükseltme tekliflerine olumsuz bakıyordu. Calvin Ayre isimli girişimci de BSV’nin önemli bir destekçisi oldu. Söz konusu isim, blok zincirinin üzerine kurulmuş projelerde sık sık yatırım fırsatı arayışına girdi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 4.8]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu