Coin Rehberi

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin’in hard forkları oluşmaya devam ederken, bu hard forklar arasında da yeni bölünmeler yaşanıyor. Bitcoin SV de bunlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda Bitcoin SV hakkında merak edilen bütün bilgilere detaylı bir şekilde yer verdik…

Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV, Bitcoin Cash platformu içerisinde yaşanan bazı anlaşmazlıkların ardından ortaya çıkmış bir hard forktur. İsmini ‘Satoshi Vision’ yani Satoshi’nin vizyonundan alan Bitcoin SV, Bitcoin’in varisi olarak gösteriliyor. Bitcoin Cash üzerindeki hakimiyeti almak adına Bitcoin ABC ile adeta bir savaş içerisinde bulunan Bitcoin SV, kazanan tarafa piyasanın karar vermesi görüşünde olduğunu belirterek kendi yoluna gitmiştir.

Bitcoin SV (BSV) Nereden Alınır?

Bitcoin SV, kripto para borsalarının birçoğunda yer alsa da Binance borsasında yer almamasıyla dikkat çekiyor. Bitcoin SV almak için HitBTC, Huobi Global, OKEx, Coineal gibi büyük kripto para borsalarını tercih edebilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Bitcoin SV (BSV) Nasıl Alınır?

Bitcoin SV almak için öncelikle Bitcoin sahibi olmanız gerekmekte. Eğer elinizde Bitcoin bulunduruyorsanız ya da Bitcoin aldıysanız, Bitcoin SV’yi işlem görmüş olduğu borsalardan kolaylıkla alabilirsiniz. Elinizde bulunan Bitcoin’ler ile Bitcoin SV almak için HitBTC, Huobi Global, OKEx, Coineal gibi borsaları tercih edebilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Ne İşe Yarar?

Bitcoin SV, kullanıcılarına yüksek derecede güvenlik ve daha düşük masraflı işlem gibi avantajlar vadediyor. Her iki vaadini de gerçekleştirmek adına titiz çalışmalar yapan Bitcoin SV, bu amacını da gerçekleştirmiş gibi duruyor.

Bitcoin SV (BSV) Neden Artıyor?

Bitcoin SV’nin yaşadığı artışın en önemli nedeni, uzmanlar tarafından yakın bir geçmişte yaşanan yarılanma olarak gösteriliyor. Arzın azalması ve ödüllerin düşmesinden dolayı değerlenen Bitcoin SV, madencilerin de yoğun ilgisi ile karşılaşıyor.

Bitcoin SV (BSV) Kurucusu Kim?

Bitcoin SV’nin kurucuları, Craigh Wright ve Calvin Ayre’dir.

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Bitcoin SV (BSV) Hangi Ülkenin?

Bitcoin SV de tıpkı Bitcoin gibi merkezsizdir ve herhangi bir ülke ile bağı bulunmamaktadır.

Bitcoin SV (BSV) Son Dakika Haberleri

Bitcoin SV hakkında çıkan son dakika haberlerinin bazılarını şu şekilde sıraladık:

Bitcoin SV Yarılanması Başarıyla Sona Erdi

Bitcoin’in en büyük hard forklarından olan Bitcoin Cash’in ardından Bitcoin SV’nin de hard forku gerçekleşti.

Bitcoin Cash’in yaşadığı halvingin ardından blok ödülü 6,25 BCH’ye gerilerken, bu durum madencilerin işini oldukça zorlaştırdı. Hash oranının güçlü bir şekilde düşüş yaşamasının ardından madenciler de çalışmalarına ara verdi. Bitcoin SV’de de bu şekilde bir durumun olup olmayacağı büyük merak konusu olurken, hash oranında güçlü bir düşüş yaşanmadı.

Bitcoin SV Ağı Ele Geçirildi

Bitcoin SV ağında beklenmedik bir durum yaşandı ve kullanıcılar büyük bir korku ve merak içerisinde kaldılar.

Birçok kişi tarafından gerçek Bitcoin olarak tanımlanan Bitcoin SV, büyük bir şok yaşadı. Henüz tespit edilemeyen bir mining pool tarafından, ağın büyük ölçüdeki hash oranı ele geçirildi. Olayın ardından Bitcoin SV fiyatında şimdilik bir değişme olmadığı görülürken, ilerleyen dönemlerde nasıl gelişmeler olacağı birçok kişi tarafından merakla takip edilmeye başlandı.

Bitcoin SV (BSV) Fiyatı

Bitcoin SV fiyatının şu sıralarda 155,55 USD olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda Bitcoin SV, 0,01043296 BTC ve 1.311,01 TL değerlerine sahip durumda.

Bitcoin SV (BSV) Grafiği

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Bitcoin SV’nin grafiğini incelediğimizde iki ayrı büyük çıkış yaşadığı dönem olduğunu görüyoruz. İlk olarak 2019 Mayıs’ta büyük bir atılım yapan Bitcoin SV, ardından yaşadığı düşüşten sonra ise 2020 Ocak’ta tekrar bir yükseliş yaşamış olarak görülüyor. 2020’nin Mart ayına gelindiğinde ise yine bir düşüş yaşayan Bitcoin SV, günümüze kadar dengeli bir şekilde gelmiş durumda.

Bitcoin SV (BSV) Piyasa Değeri

Bitcoin SV piyasa değerini, 2.887.310.920 USD ya da 24.335.411.356 TL olarak belirtebiliriz.

1 Bitcoin SV (BSV) Kaç TL?

1 Bitcoin SV’nin Türk Lirası karşısındaki güncel değerinin 1.311,01 TL olduğunu görüyoruz.

Bitcoin SV (BSV) Yükselir mi?

Bitcoin SV, lider kripto para Bitcoin’e en yakın gösterilen hard forklardan birisi olduğu için yatırım yapılabilecek varlıklardan birisi olarak gösteriliyor. Bir dönem yaşadığı talihsizlikleri geride bırakan Bitcoin SV, tekrar bir yükseliş yaşama potansiyeline sahip olarak görülüyor.

Bitcoin SV (BSV) Neden Düşüyor?

Bitcoin SV’nin yaşadığı düşüş büyük bir merak ile takip edilirken uzmanlar, bunun yarılanmanın etkilerinden kaynaklandığını söylüyorlar. Hash oranlarının azalması ve ödüllerin yarıya inmesinden dolayı üretimi zorlaşan Bitcoin SV’nin, bu doğrultuda fiyatının da düşmüş olabileceği ön görülüyor.

Bitcoin SV (BSV) Nedir? Nasıl Alınır? - Koinbox.Net

Bitcoin SV (BSV) Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin SV madenciliği de aynı Bitcoin gibi Blockchain teknolojisi kullanılarak yapılıyor. Coin Geek gibi güçlü bir destekçiye sahip olan Bitcoin SV madenciliğini yapanların sayısı da gün geçtikçe artıyor.

Bitcoin SV (BSV) Geleceği

Bitcoin SV, geleceği en çok merak edilen hard forkların başında geliyor olsa da bu konu hakkında birçok uzman tarafından net bir cevap gelmiyor. Bir dönem yaşanan kaostan sıyrılmayı başaran Bitcoin SV için olumsuz bir durum mevcut olmasa da geleceğinin nasıl şekilleneceği de belirsizliğini koruyor.

Bitcoin SV (BSV) Twitter Adresi

Bitcoin SV’nin resmi Twitter adresine buradaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca @BitcoinSVNode kullanıcı adını aratarak da Bitcoin SV Twitter adresini bulabilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Ne Demek?

Bitcoin SV, Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto’nun vizyonuna sahip olduğunu iddia ederek kurulmuş bir Bitcoin Cash hard forkudur.

“Bitcoin Cash (BCH) Nedir? Nasıl Alınır?” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-cash-bch-nedir-nasil-alinir/

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu