Bitcoin tekrar düşmeye başladı: 7.901 dolara geriledi!

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatında bugün akşam saatlerinden itibaren kripto para birimlerinin değerinde büyük oranda bir düşüş oldu. Bitcoin fiyatında 150 dolar kadar düşüş olması 8.000 dolar seviyesinden düşüş yaşanması kripto para birimlerinin değerinde bazı ayı piyasasına benzer bir büyük düşüş olup olmayacak olduğu endişesi yarattı.

Piyasa hacminde yakın zamana kadar 230 milyar dolar aşılmış ve yatırımların oranı sürekli olarak yükselmeye, aynı zamanda büyük kripto para yatırımcıları da piyasaya olumlu olabilecek para pompalamaya başlamıştı. 104 milyar dolar değişen kripto para piyasası hacminin 24 saat içerisinde tekrar büyük düşüş yaşayıp yaşamayacak olduğu 150 dolar düşüşe bağlı olmasa da yatırımcıları endişelendiren bir düşüş oldu.

Bitcoin fiyatındaki bu düşüşün 150 dolar ile sınırlı kalıp kalmayacak olduğu hakkında henüz piyasa analistlerinden yeni bir bilgi yok. Ancak kripto para analistlerine göre yakın zamanda piyasada %30’a varan oranda büyük bir kayıp olması muhtemel ve piyasa hacminin tekrar bu seviyeleri görmesi için bu sene yıl sonuna kadar zaman geçmesi gerekebilir. Bitcoin fiyatındaki yükseliş beklentisinin bir süredir devam etmesine ve piyasa fiyatının yükselmesi ile ilgili büyük bir beklenti olmasına rağmen düşüş beklentisi de aynı zamanda hep vardı.

Yatırımcıların bu zamanda piyasanın durumunu anlık olarak takip ederek karar vermeleri ve panik satışlardan olabildiğince uzak durmaları tavsiye ediliyor. Panik satışların olası kayıplara sebep olabilecek olduğu ifade ediliyor. Piyasa hacminde ise beklenti düşüş olması yönünde.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
161
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
161
Şaşkın
Lol Lol
282
Lol
Harika Harika
161
Harika
Korkunç Korkunç
121
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!