Bitcoin Haberleri

Bitcoin Tırmanışa Geçti

Derin bir nefes almaya hazır olun. Yıl içerisinde tarihi rekor ile sık sık gündeme taşıdığımız fakat büyük bir düşüş yaşayarak yeniden gündeme gelen dijital varlıkların en büyüğü, beklenen yükselişi nihayet gerçekleştirdi. Sakin devam eden seyri her ne kadar korkutucu da olsa nihayet bu korkutucu anları geride bırakmayı başardı ve 39.000 Dolar üzerine taşındı.

Gündem maddeleri bir hayli fazla ve özellikle Elon Musk’ın açıklamaları ile birlikte attığı tivitler de yine bu yükselişin en önemli nedenleri arasında gösteriliyor. Doge ve Bitcoin için bitmek bilmeyen bir enerji ile hareket eden Musk, bir kez daha piyasalarda ne denli etkili olduğunu ispat etti.

64.813 Dolar seviyelerine ulaşan Bitcoin, yazımızın başında da dile getirdiğimiz gibi tarihi rekor ile piyasaları sarsmayı başarmıştı ancak bu rekor seviyede kalması uzun sürmedi ve büyük düşüş ile birlikte can sıkmaya başladı. Şimdilerde yeni bir umut var ve 39.000 Dolar seviyesini aşması ile birlikte yatırımcılar bir kez daha heyecanlandı.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Tesla, Bitcoin Ödemelerini Kabul Edebilir

tesla-bitcoin

Uzmanlara göre Bitcoin’in yükselişindeki en önemli etkenlerden bir tanesi de bu açıklama. Elon Musk, Bitcoin’in yeniden ödeme seçeneklerine dahil edeceğini duyurduktan kısa bir süre sonra piyasada büyük bir hareketlilik yaşandı ve bugün itibarıyla Bitcoin’in de bu hareketliliğe keyifli bir tepki verdiğini görebiliyoruz.

Uzunca bir süredir sakin ve zaman zaman dalgalı bir grafik sergileyen bitcoin, 40.000 Dolar üzerine çıkarak yatırımcılara derin nefes aldırdı diyebiliriz. An itibarıyla gündem maddemiz budur ve birçok haber sitesinde de benzer haberleri göreceksiniz.

Elon Musk gerçekten ilginç bir kişilik ve piyasalarda bu denli etkili olması da onu daha dikkat çekici bir adam haline getiriyor. Dogecoin için de bunu yapmıştı ancak tarihi bir düşüş ile çakılmasına şahitlik ettik. Şimdilerde Bitcoin desteğini sürdürüyor ve bakalım yakın gelecekte dijital varlık nasıl bir gelişme kaydedecek ya da hepimizin beklediği bir sıçramayı daha gerçekleştirebilecek mi? Merakla bekliyor olacağız.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün