Bitcoin Haberleri

Bitcoin trend değişiklikleri fiyatı nasıl etkiler?

BTC fiyat trendi yeniden değişiyor: Tasfiye mi, yok mu?

Yukarıdaki grafik, eğilimin, sıfır olmayan adreslerin sayısındaki 2018 düşüşünü büyük ölçüde taklit ettiğini gösterdi; ancak, bir tasfiye olarak nitelendirilecek kadar büyük değildir. 2018’de, birkaç ay içinde 27 Milyondan 14 Milyona bir düşüş oldu. Mevcut düşüş daha az yoğun ve nispeten küçük bir ölçekte.

Bitcoin; balina aktivitesi ve büyük cüzdan hareketlerini kopyalayan tüccarlar gibi bunu etkileyen birkaç faktör olabilir . Dördüncü en büyük Bitcoin balina cüzdanı, geçen haftaki satış sırasında eklenen 143 Milyon Dolara eşdeğer olan 4000 BTC’nin üzerinde tekrar Bitcoin satın almaya başladı.

Bu balina daha önce 2 hafta önce 40 bin dolardan 1500 BTC satmıştı. Satın alma 2019’da başladı ve trend şimdi yeniden başladı. Bakiye 115.000 Bitcoin idi . Oyunda yer almak isteyen tüccarlar çıkışlardan daha yüksektir. Yatırımcılar, 1 Temmuz civarında gerçekleşmesi muhtemel olan ve muhtemelen en büyük düşüş trendine yol açacak olan bir sonraki Bitcoin zorluk ayarlamasını bekliyorlar. Bu, 2011’de meydana gelen yaklaşık %18’lik ayarlama eğilimine benzer.

Bitcoin trend değişiklikleri fiyatı nasıl etkiler? - Koinbox.Net

Glassnode’dan alınan yukarıdaki Borsalardaki Bitcoin Yüzde Bakiyesi grafiği, borsalardaki yüzde bakiyesinin büyük ölçüde aynı seviyede olduğunu gösterdi. Mayıs 2019’daki flaş çöküşten bu yana arttı ve Temmuz 2021’de daha da düşmesi muhtemel. Bu, Bitcoin’in sıfır olmayan adreslerinden gelen yükseliş anlatımını destekliyor.

Aktif Bitcoin tüccarlarının sayısındaki mevcut hareket ve değişim, tasfiye düzeyinde bir olay değildir, ancak Bitcoin fiyatındaki yükseliş eğilimine katkıda bulunur ve psikolojik olarak önemli olan 35.000 doların üzerinde daha fazla toparlanma ve yükseliş fiyat hareketini destekler. Bitcoin’in artan hakimiyeti, %41’den %46,5’e yükselen başka bir yükseliş işaretidir, Bitcoin’in toparlanması tamamlanma yolundadır.

İlgili İçerik: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu