Bitcoin Haberleri

Bitcoin Vadeli İşlemleri Tahvil Getirileri Düşerken İlgi Odağı Oldu

ABONE OL:

Bitcoin vadeli işlemleri, geleneksel piyasalardaki yatırım fırsatları kurudukça rekor ilgi topluyor. Veri kaynağı Skew’e göre, büyük borsalarda işlem gören vadeli işlemlerde açık pozisyonlar, Cumartesi günü 5,6 milyar dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştı.

CME Bitcoin Vadeli İşlemleri Kurumsal Yatırımcıların İlgi Odağı Oldu

Skew BTC Vadeli İşlem Grafikleri: http://skew.com/dashboard/bitcoin-futures

Pazartesi itibariyle CME’de toplam BTC açık pozisyonları Temmuz ayının en düşük seviyesi olan 3 milyar dolara kıyasla %66 artışla 5 milyar dolara çıktı. Chicago Ticaret Borsası (CME) vadeli işlemlerinde açık pozisyonlar Pazartesi günü 828 milyon dolara ulaştı. CME’de BTC açık pozisyonları, son 2,5 hafta boyunca BTC’nin 9,100 dolardan 11,100 dolara hızlı yükselişi ile %127 arttı.

ABD’nin 10 yıllık Hazine bonosu şu anda, gerçek ya da enflasyona göre düzeltilmiş tahvilde % -1’lik en düşük seviyesine göre şu anda %0.54’lük bir getiri sunuyor. TradingView verilerine göre Almanya, Japonya ve İsviçre’deki benzer tahviller de negatif getiri sunuyor.

Potansiyel bir makro riskten korunma olarak küresel ekonomi kötüleştikçe yatırımcılar, varlıklarını geleneksel pazarlardan kripto para endüstrisine taşımak konusunda istikrarlı bir şekilde kendilerinde eminler. Böylece BTC’nin yeni bir zirveye ulaşması bekleniyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CME Bitcoin Vadeli İşlemleri 3,5 Ayın En Yüksek Seviyesine Çıktı

Bitcoin fiyatı bugün büyük ölçüde 11.290 dolar seviyesinde değişmedi. Trend ise fiyatların Şubat ayının en yüksek seviyesi olan destek hattının üzerinde; 10,500 doların üzerinde seyrediyor.

“Kripto Para ve Stok Borsalarında Kayıpla Sonuçlanan 5 Hata” adlı rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/kripto-para-ve-stok-borsalarinda-5-hata/

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu