Bitcoin vadeli işlemleri Nisan’da yüzde 263 oranında arttı!

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin [BTC] yükseldikçe yükseliyor. Yatırımcıların son dönemdeki kripto para fiyatlarında olan değişimleri gözden kaçırmamak için sık sık kripto para piyasasını kontrol etmek zorunda kaldıkları ve bu konuda kripto para birimlerinden birisi olarak bilinen ve en fazla tercih edilen Bitcoin [BTC] vadeli işlemleri konusunda da bazı yeni gelişmeler olduğunu unutmamak gerek.

CryptoCompare’in aylık incelemesinde belirtildiği gibi, yalnızca Nisan ayında ortalama işlem hacminde yüzde 263’lük bir artış gösteren Chicago Ticaret Borsası [CME] bu yönü ile Nisan ayında oldukça büyük oranda değer kazandı. CBOE yakın zamanda bazı yeni kararların alınmasından yana ve bu kararları almak için bazı konularda yeni adımlar atmak istiyor.

CME’nin BTC vadeli hacimleri, düzenlenen toplam Bitcoin türev piyasasının yüzde 86,6’sını oluşturuyor. Borsa hacmi Mart ayında 70.5 milyon dolardan Nisan ayında 256 milyon dolara yükselerek yeniden bir Bitcoin [BTC] hevesi oluşturmayı başarmış.

Bununla birlikte, CME, Grayscale Investment Group’un ilk BTC kurumsal ürünü olan Grayscale Bitcoin Trust [GBTC], olduğu için tamamen rakipsiz değil ve bazı rakipleri olduğunu asla unutmamak gerek.

Bitcoin’in bir yıl içinde en yüksek fiyat kazancını gördüğü, yüzde 15’lik bir değer artışı yaşadığı Nisan 2’sinde kripto para fiyatlarında oldukça iyi artış görüldü ve bu artışlar son derece dikkat çekiciydi.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!