Bitcoin Rehberi

Bitcoin Vault Nedir? Nasıl Alınır?

Bitcoin Vault Nedir? Nasıl Alınır?

Kripto para borsasında son dönemin en revaçta olan altcoinlerinden birisinin Bitcoin Vault olduğunu görüyoruz. Gösterdiği yükseliş sayesinde madencilerin yanı sıra kripto para ticareti yapanların da dikkatini çekmeye başaran Bitcoin Vault hakkında merak ettiğiniz bütün detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Vault Nedir?

Bitcoin Vault, Bitcoin’in açık kaynak kodları kullanılarak hazırlanmış olan bir altcoindir. Temel anlamda Bitcoin’in sahip olduğu birçok özelliği bulundursa da ayrıldığı iki özelliği olduğunu görüyoruz.

İlk olarak, Bitcoin’deki 4 yılda bir gerçekleşen yarılanma, Bitcoin Vault’ta 6 ayda bir gerçekleşiyor. Buradaki ana hedefin ise 3,5 yıl içerisinde Bitcoin’in yakaladığını başarının bir benzerini yakalamak olduğu söyleniyor.

Bitcoin Vault’un bir diğer farkı ise Bitcoin’de yaptığınız para gönderme işleminden sonra mümkün olmayan geri alma şansına sahip olmanız. Bitcoin Vault üzerinden yaptığınız para gönderme işlemlerinizi 24 saat içerisinde geri alma imkanınız bulunuyor.

Bitcoin Vault Ne İşe Yarar?

Bitcoin Vault (BTCV), temel olarak Bitcoin’in ve altcoinlerin sahip olduğu işlevlere sahip olsa da güvenilirliği, basitliği ve esnekliği ile bizlere daha iyi hizmet vermeyi amaçlayarak ortaya çıkmıştır.

Bitcoin Vault Nasıl Alınır?

Bitcoin Vault alma işlemlerinizi, BTCV’nin işlem gördüğü borsalardan gerçekleştirebilirsiniz. Coineal, Liquid, MXC, BKEX, Coinbene ve LBank borsalarında işlem gören BTCV için bu borsalardan alım işlemi yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra Mining City üzerinden Bitcoin Vault madenciliği de yapabilirsiniz.

Bitcoin Vault Ne Kadar?

Bitcoin Vault, 6 Eylül 2020 tarihinde bakmış olduğumuz CoinMarketCap verilerine göre 846,99 TL değerindedir.

Bitcoin Vault Grafik

Bitcoin Vault’un CoinMarketCap sitesinden aldığımız grafiğinde 26 Mart 2020 ve 6 Eylül 2020 tarihleri arasında dalgalanmalı bir piyasası olduğunu görüyoruz. Özellikle 2020 yılının Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşan BTCV’nin, sonrasında bir düşüş yaşadığını görebiliyoruz. Şu an için 845 TL seviyelerinde işlem gören BTCV, acaba eski yükselişini tekrar yakalayabilecek mi?

Bitcoin Vault Piyasa Değeri

Bitcoin Vault piyasa değeri şu an için sıfır (0) olarak gözükmektedir.

Bitcoin Vault Madenciliği

Bitcoin Vault madenciliğini yapmanız için donanım sahibi olup olmamanıza bağlı olarak iki farklı opsiyonunuz bulunur. Bunlardan ilkini, madencilik hakkında yeterli donanıma sahip olmanız durumunda havuz entegrasyonu işlemini yaparak üretim gerçekleştirebileceğinizi WhatsMiner M21S olarak söyleyebiliriz.

Bir diğer seçeneğiniz ise, eğer madencilik hakkında herhangi bir donanımınız yoksa Cloud Mining’tir. Mining şirketi tarafından piyasaya sunulmuş olan bu imkan sayesinde, bir madencilik planı satın alarak, Bitcoin Vault madenciliğine hemen başlayabilirsiniz.

Bitcoin Vault Hangi Borsada?

Bitcoin Vault’un işlem gördüğü iki ayrı borsa olduğunu görüyoruz. Bu borsalar şunlardır:

Üzerlerinde bulunan bağlantılara tıklayarak, bu borsalara ulaşabilir ve hemen Bitcoin Vault işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin Vault Ekşi Sözlük Yorumları

Bitcoin Vault, günümüzde çokça konuşulan altcoinlerden birisi olarak karşımıza çıkmakta. Peki bu konu hakkında Türkiye’nin en popüler sitelerinden olan Ekşi Sözlük’teki yorumlar nasıl? Sizler için derlediğimiz yorumlardan bazılarını şu şekilde sıraladık:

Yeni piyasaya sürülen Bitcoin’in kendisine ait altcoini. Nereye doğru seyredeceğini gerçekten çok merak ediyorum. Yatırım yapmak için önce biraz izleyeceğim. Gidişata göre zaten kendisini belli edeceğini düşünüyorum.

Bitcoin’den bile güvenli olduğunu iddia etse de henüz ilgimi çekecek güvenlilik düzeyine ulaşmadı. Para aktarma işlemlerindeki geri alabilme özelliği cezbedici olsa da henüz daha çok yeni ve uzaktan izlemek şimdilik en mantıklısı gibi duruyor.

Bitcoin Vault Güvenilir mi?

Bitcoin Vault’un bizlere vadettikleri arasında en göze çarpanlardan birisinin güvenli olduğunu iddia etmesi olarak söyleyebiliriz. Bitcoin’in açık kaynak kodları kullanılarak ve geliştirilerek oluşturulan bu altcoin, güvenlik açısından standartları daha yükseğe çektiğini söylüyor. Hırsızlık olaylarına yüksek standartlı önlemler aldığını ve paranızı son derece güvenli tuttuğunu belirtiyor. Bunun yanı sıra BTCV, fazladan güvenlik sağlamak adına üç özel anahtarlı güvenlik geliştirmesi yapması ile öne çıkıyor.

Bitcoin Vault Fiyatı

Bitcoin Vault fiyatı, CoinMarketCap’ten alınan 6 Eylül 2020 tarihli verilerde 846,34 TL olarak gözükmekte. Bu fiyatın dolar cinsinden karşılığı ise 113,80 USD oluyor ve 0,01111357 BTC’ye denk geliyor.

Bitcoin Vault Hakkında

Bitcoin Vault, Coineal ve Liquid borsalarında işlem gören ve şu anki piyasa değeri 846,34 TL olan bir altcoindir. Piyasa sıralamasında 2199. sırada kendisine yer bulan BTCV, tüm zamanlardaki en yüksek değerini 7 Ağustos 2020 tarihinde 3.653,82 TL ile almıştır. BTCV’nin en yüksek değeri ise 29 Mart 2020 tarihinde 164,02 TL olmuştur.

BTCV’nin bu hızlı yükselişinin altında yatan faktörlerin başında ise bir merkeze sahip olmaması ve madencilik havuzlarının tamamen açık olması geliyor. Bunun yanı sıra güvenlik standartlarının gelişmesi ve bulut madencilik imkanı sunuyor olması da BTCV’yi ön plana çıkarıyor.

Bitcoin Vault Haberleri

Bitcoin Vault hakkında çıkan haberlerden bazılarını sizler için şu şekilde derledik:

Coineal ve MineBest Ortaklığı ile Bitcoin Vault Pazarı Genişletilecek

Coineal ve MineBest arasında yapılan ortaklık anlaşması sayesinde, Bitcoin Vault’un farklı ülkelerdeki yatırımcılara ulaştırılması ve çeşitli ürünler ile daha aktif bir pazara sahip olması hedefleniyor.

2019 yılında ilk BTCV pazarını başlatan borsa olarak bildiğimiz Coineal, MineBest ile yaptığı ortaklık sayesinde Bitcoin Vault’a ait bir temel geliştirme ekibi oluşturuyor. Bu ortaklıktan nasıl sonuçlar doğacağı ve Bitcoin Vault nasıl bir gelişime uğrayacağı, şimdiden büyük bir merak konusu olmuş durumda.

Bitcoin Vault Büyük Borsalarda Listeleniyor ve 340 USD Değerini Gördü

Coineal, Liquid ve MXC borsaları ile listelere girişini gerçekleştiren BTCV, bu borsalarda 7 USD seviyelerinden 130 USD seviyelerine çıkış göstermişti.

Gösterdiği çıkış ile dikkatleri üzerine toplayan Bitcoin Vault, BKEX ve Coinbene borsalarında işlem görmeye başlamıştı. BTCV, en son LBank borsasına giriş yaptı ve 340 USD değerinde işlem görüyor. BTCV’nin ana hedefinde ise ay başına 2 büyük borsaya girmek var.

BTCV’nin bu denli hızlı yükselişinin altında yatan temel nedenlerin başında ise, DDMS standartlarına sahip olması ve bu standartlardaki madencilik şirketleri tarafından üretilebiliyor olması geliyor. Ayrıca, profesyonel şirketlerin bazılarının lisanlarını elinde bulundurması ve bulut madencilik sisteminden beslenmesi de bu yükselişe katkı sağlıyor.

Bitcoin Vault Hacmi

Bitcoin Vault hacmi, 6 Eylül 2020 tarihinde CoinMarketCap sitesinden alınan verilere göre 162.273.352 TL olarak önümüze çıkıyor.

Bitcoin Vault Kaç TL?

Bitcoin Vault, 6 Eylül 2020 tarihi itibarı ile 846,34 TL olarak işlem görüyor.

1 Bitcoin Vault Kaç Dolar?

6 Eylül tarihli verilere göre 1 BTCV’nin 113,80 dolar değerine denk geldiğini görüyoruz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu