Altcoin HaberleriBitcoin Haberleri

Bitcoin ve altcoin arasındaki farklar neler?

Bitcoin; 2013 yılından bu yana ciddi anlamda göz dolduran bir kripto para. Birçok finans tartışması içerisinde Bitcoin kelimesini duymanız mümkün hatta artık kaçınılmaz da diyebiliriz. Bitcoin hayatımıza hiç bilmediğimiz bir para türü olarak girdi. Şifreli bir kod yapısına sahip olan sanal paralar ortaya çıktığı günden beri yatırımcıların ilgisini üzerine çekti. Bitcoin ünlü hale gelince hızlı bir şekilde altcoin türleri de piyasalarda belirdi.

Bitcoin’in Artıları ve Eksileri

Bitcoin; işlemlerin gizli kalmasına önem veren bir para ve bu durum da kişilerin sanal parayı tercih etmesine neden oluyor. Sistem tek bir noktadan yönetilmediği için kayıtların yok olması da mümkün değil. Bitcoin için önemli bir özellik olan gizlilik politikası; en büyük artılardan birisi. Kimin ne kadar Bitcoin birikimi olduğunu öğrenmeniz dahi mümkün değil. Birçok ülke bu özelliği nedeniyle Bitcoin’e önem verdi ve bu sayede Bitcoin ciddi bir yer edindi.

Bitcoin yatırımcıları tarafından sevilen bu gizlilik durumu devletler için ise ciddi bir eksi. Bitcoin üzerindeki işlemleri gizlilik politikası nedeniyle vergilendirmek de mümkün olmuyor. Fakat sınırlı sayıda olan Bitcoin her gün yatırım değerini yükseltiyor.

Altcoin Nedir?

Altcoin; Bitcoin’den daha farklı bir şifreleme yapısına sahip ancak benzer mantıktalar demek mümkün. Şu anda 200 üzerinde altcoin olduğu biliniyor ancak hala en dikkat çeken Bitcoin. Bitcoin dışında bir yatırım aracı tercih etmek isterseniz;

  • Sha-256
  • Keccak
  • Quark
  • Ipo/Shares
  • SCRYPT alternatif olabilir.
İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Neden Yükseliyor? BTC Fiyatlarının Yükselmesinin 5 Nedeni

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu