Dikkat ÇekenlerBitcoin Haberleri

Bitcoin ve altcoinler arasındaki fiyat farkı beklentisi nedir?

Bitcoin aşağı yönlü veya aşırı yükseliş olduğunda hiçbir altcoin’in değer kazanamayacağını söylemek güvenlidir. Bu durum zamanla değişebilse de, düşüş eğilimli bir Bitcoin pazarı genellikle tüm alternatif pazarları aşağı çekecektir. Dünyanın önde gelen kripto para biriminin değeri  %5 veya daha fazla olduğunda, alternatif pazarların bu kadar yükseliş yaşamasının mümkün olmadığı bilinerek hareket edilmelidir. Bunun temel nedeni, bu para birimlerinin doğrudan Bitcoin’e karşı değer kaybettiğidir.

Bu durum aniden döndüğünde, “Altcoin Sezonu” olarak bilinen bir bilmece yaratılır. Bitcoin fiyatının nasıl geliştiğine bakılmaksızın, altcoinlerin aniden çok fazla değer kazanmaya başladığı yılın zamanıdır. Alternatif altcoinlerin eğer bir ”pompalama” operasyonu yoksa kripto paralar Bitcoin karşısında ya değer kazanır, ya değer kaybeder. Ancak Bitcoin yükselir veya düşerse altcoinlerin düşüşlerinde büyük oranda bir değişim olabilir ve daha fazla büyük oranlarda değer kaybı yaşanabilir.

Bitcoin ve altcoinler

İnsanların kripto para birimlerine bakış açısı sürekli olarak değişmektedir. Altcoinlere ne kadar çok insan yüklenir ise o kadar çok piyasa pazar hacmi ortaya çıkar ve bu da kripto para pazarının gelişmesi açısından önemli bir konudur.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin ve Altın Sakin Hafta Başında Yükselmeye Başladı: 24.08.2020

Adından farklı olarak “Altcoin Sezonu” mutlaka yılın belirli bir döneminde gerçekleşecek bir şey değildir. Aslına bakarsanız, 2018 yılı daha belirgin olduğu gibi, her yıl böyle bir “Altcoin Sezonu” yoktur. Bununla birlikte, kripto para birimi işlemcilerinin değer kazandıkları için daha küçük kasalı paralar konusunda aşırı heyecanlanma eğiliminde oldukları bir dönemdir, böylece uzun vadede Bitcoin varlıklarını artırabilirler.

Bitcoin fiyatının yükselmesi ile kripto para birimlerinin değerinin yükselmesi de mümkün veya ters bir etki yaparak altcoin fiyatlarının yükseldiği dönemde Bitcoin fiyatının yükselmesi veya düşmesi de mümkün olabilir. Henüz altcoin fiyatları çok fazla yatırımcı tarafından ilgi görmediği için altcoinler Bitcoin fiyatından çok büyük etkilenir.

Aksi ispatlanıncaya kadar “Altcoin Sezonu” ile pompalama ve boşaltma planları arasında ayrım yapmak neredeyse imkansızdır. Bu “mevsim” boyunca değer kazanan para birimlerinin çoğu, genellikle hiçbir amaca hizmet etmeyen, gerçek bir kullanım vakası olmayan veya net bir geleceği olmayan para birimleri olduğu için, “shitcoins” olarak adlandırılacakları normaldir. Bu nedenle, bir “Altcoin Sezonu” ne olduğu ve ne olmadığı konusundaki beklentileri ayarlamak zorunda ancak bunu yapabilecek herhangi bir güç maalesef yoktur. İnsanların altcoinler ve Bitcoin fiyatı hakkında değer kaybı beklentisinin ne zaman sonlanacak olduğu veya ne zaman pazarda ifadelerin tersine dönecek olduğu bilinmemektedir. Bugün ”altcoin Bitcoin yükselirse değer kaybı yaşar” ifadesi yarın öbür gün ”altcoinler değer kazanırsa Bitcoin değer kazanır” olarak değişebilir.

Piyasada hiçbir zaman %100 kesin beklenti yoktur ve kripto paraların fiyatlarında her an her zaman değişim olması mümkündür.

Kripto para pazarının geleceği konusuda yapılacak olan çalışmalar ile beraber kripto para fiyatlarının yükselmesine bağlı olarak daha fazla insan bu durumdan avantaj sağlayabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu