Bitcoin HaberleriEthereum Haberleri

Bitcoin ve Ethereum Altcoinlere Yenildi

Piyasanın en iyi kripto paralarından ikisi olan Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) son birkaç hafta içinde değerlerinde güçlü bir artışa tanık oldu. Bununla birlikte, bu hafta BTC ve ETH piyasalarında sadece %5’lik değişim görüldü. Düşük piyasa değerli kripto paralar bir kez daha geri dönüş yaparken BTC ve ETH bir mola veriyor gibi görünüyor.

Bitcoin ve Ethereum vs Altcoinler

Arcane Research tarafından sağlanan verilere göre, düşük piyasa değerli kripto paralar ağustos ayının ilk 10 günü içinde %18 artarak temmuz oranı %12’den daha iyi performans gösterdi. Aksine, temmuz ayında piyasaya öncülük eden orta piyasa değerli kripto paralar, aylık grafiklerde %11 büyüme bildirdikten sonra ikinci pozisyonuna geri döndü.

Bitcoin ve Ethereum Altcoinlere Yenildi –

TradingView BTC fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Aslında büyük piyasa değerli kripto paralar genel olarak, grafiklerde güçlü performanslarını sürdürdü ve ay içinde %10’dan fazla getiri sağlarken BTC sadece %7 ile geride kaldı. Aynı durumun nedenleri büyük ölçüde, yatırımcıların dikkatini altcoinlere yönlendiren DeFi rallisine atfedilebilir ve ardından BTC piyasası önemli bir düşüş trendi kaydetmiştir. Bu, CMBI Bitcoin Endeksi tarafından da kanıtlandı. Geçen hafta BTC getirilerde sadece %3,9’dayken ETH’si %2,5 ile BTC’nin gerisinde geldi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İşte Başarılı analistlerden en taze Bitcoin ve kripto para yorumları:

Aksine, altcoinler özellikle Bletchley-40 (düşük piyasa değerli kripto paralar) hafta içinde %20,7’lik büyük getiri sağladı. Bu üstel pazarın büyümesi, son zamanlarda saatlik grafiklerde çift haneli artış kaydeden Synthetix ve Ampleforth gibi altcoinler tarafından yönetildi.

Bitcoin ve Ethereum Altcoinlere Yenildi –

TradingView ETH fiyat: https://www.tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Bletchley-20 (orta piyasa değerli kripto paralar) ve Bletchley-10 (büyük piyasa değerli kripto paralar) bile, Bitcoin ve Ethereum gibi tek varlık endekslerine kıyasla sırasıyla %9 ve %7,4 oranında daha iyi getiri sağladı. Son olarak, düşük piyasa değerli kripto paralar bir kez daha BTC fiyatıyla ters orantı sergilerken, piyasadaki açgözlülüğün yükseldiği gözlemlendi.

Bitcoin ve Ethereum Altcoinlere Yenildi –

Korku ve Açgözlülük Endeksi bir yılda 80’in üzerine çıkarak 84 civarında kaydedildi. Kripto piyasası pozitif dalgalanma döneminden geçerken, tüccarların dikkatli olması önemlidir. Tarihsel olarak, aşırı açgözlülük dönemleri kısa sürdü ve şimdi de benzer bir eğilim beklenebilirdi.

“İşte Chainlink’in Artma Sebebi” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/iste-chainlinkin-artma-sebebi/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu