Kripto Para Haberleri

Bitcoin ve Ethereum için Yeni Senaryolar Yazıldı

Sektörün en büyük parası Bitcoin, tarihi rekor ve yükseliş sonrası sert bir düşüş yaşayarak yatırımcıları hüsrana uğrattı diyebiliriz. Çin darbesi ve devamında gelen Tesla haberi ile birlikte bu düşüş daha fazla güç kazandı. Son olarak İran’ın kısa bir süreliğine madencilik faaliyetlerine ara vermesi de bu düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Bizler bu yazıyı yazarken Bitcoin’in birim fiyatının 34.206 dolar olduğunu hatırlatmak istiyoruz. yıl başında, yıl sonu için yapılan bazı tahminler vardı ve bu ön görülere bakıldığında 100.000 Dolar barajını görebiliyoruz. Peki ama bu barajın aşılması mümkün mü?

Yeni, senaryoda bu rakamlar tabii ki yer almıyor ve hatta bazı analistler Bitcoin’in toparlanma konusunda büyük sıkıntı yaşayacağını ifade ediyorlar. Peki sektörün ikinci büyük parası ne durumda? Gelin hep birlikte Ethereum ile ilgili merak edilenlere de göz atalım.

Ethereum’da Düşüş Devam Ediyor

Ethereum

12 Mayıs tarihine dönüş yaptığımızda 4.371 Dolar gibi bir değer ile karşı karşıya geliyoruz. Sektörün ikinci en büyük para birimi Ethereum’un rekoru de bu rakam ile birlikte karşımıza çıkıyor. Peki sonrasında neler oldu? Hali hazırda devam een bir düşüş ivmesi söz konusu ve bunun bir süre daha devam edeceği ön görülüyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Waves Enterprise Blockchain Düğüm Yönetimini Geliştirildi

An itibarıyla %0.44’lük bir düşüş yaşanarak 2.524 Dolar’ı gördü. Bitcoin ile birlikte sert düşüşe imza atan ikinci varlık diyebiliriz ve ön görüler de bu düşüşün hız kesmeden devam edeceği yönünde.

Bitcoin ve Ethereum’da yaşanan büyük düşüş, piyasadaki diğer varlıkları da etkisi altına almış durumda ancak yatırımcı sayısına bakıldığında tam tersi bir yükselişin söz konusu olduğunu görebiliyoruz. 30 milyon olan yatırımcı sayısı bu yıl içerisinde 100 milyona ulaştı ve bu sayı her geçen gün biraz daha artıyor. Bu düşüşü fırsata çevirmek isteyen sayısız insan var ve dip seviyeden alım yapmaya devam ediyorlar. Bitcoin ve Ethereum da bu piyasanın en çok tercih edilen varlıklarından bazılarıdır.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu