Analizler

Bitcoin ve Ethereum Haftalık Piyasa Güncellemesi 27 Temmuz 2020

Bitcoin ve altcoinleri toplam piyasa değeri son yedi gün içindeki değerine 33,5 milyar dolar ekledi ve şu anda 306,2 milyar dolarda. İlk 10 kripto para aynı dönemde çoğunlukla yeşil renkte ve ETH %35,5 ve LTC %14,3’lük artışla kripto para piyasasını yönlendirdi. Şu anda Bitcoin (BTC) 10.224 dolardan işlem yaparken, Ethereum (ETH) 323 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin

Bitcoin ve Ethereum Haftalık Piyasa Güncellemesi 27 Temmuz 2020 –

TradingView BTC fiyat: http://tradingview.com/symbols/BTCUSD/

Bitcoin 19 Temmuz Pazar günü günlük grafikte arka arkaya üçüncü bir yeşil mumla işlem günümü kapattı. Lider kripto para 9,211 dolara yükseldi ve dördüncü yatay fiyat hareketli günde 11 Mayıs’tan bu yana gelen ve orta vadeli destek seviyesi olarak hareket eden çapraz çizginin üzerine çıkmaya çalıştı. Yedi günlük süreyi BTC %1’den az bir düşüşle kapattı.

BTC / USD ticaret çifti Pazartesi gününü 9,160 dolar’a kısa bir düşüşle başlattı.

21 Temmuz Salı günü, önde gelen kripto para 6 Temmuz’dan bu yana gerçekleştirdiği en iyi oturumda 9.390 dolara yükseldi. BTC, yükseliş trendi koridorundaki pozisyonlarını geri kazandı ve değerine %2 ilave etti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Düşüşünden Neden BitMEX Suçlanıyor?

Boğalar Çarşamba günü hafta ortası seansında iyi performanslarını sürdürdü ve fiyatı 9,535 dolara kadar çıkardı. 22 Haziran’dan bu yana ilk kez BTC 9.600 dolar ve 9.500 dolar Destek / Direnç bölgesinin alt ucunu kırdı.

23 Temmuz Perşembe günü, BTC / USD ticareti çifti nihayet 9.600 dolarlık direnci kırdı ve günü 9.616 dolardan kapattı. 23 Temmuz üst üste üçünce yeşil renkli gün oldu.

Çalışma haftasının son işlem günü Bitcoin 9.550 dolara küçük bir kırmızı mum ile düştü. Düzeltmeye büyük olasılıkla, daha önce belirtilen düzeyde bazı uzun pozisyonlar kapatıldığı için fiyat alma faaliyetleri neden olmuştur.

25-26 Temmuz hafta sonu yükseliş trendinin devam etmesi ile başladı ve Bitcoin Cumartesi günü 9.712 dolara yükseldi.

Pazar günü BTC, ilk 10 kripto para arasında en iyi performans gösteren ETH’nin liderliğini izledi ve ticaretin ilk saatlerinde 10.000 doların üzerine çıktıktan sonra 9.943 dolara düzeltme yaptı.

Ethereum

Bitcoin ve Ethereum Haftalık Piyasa Güncellemesi 27 Temmuz 2020 –

TradingView ETH fiyat: http://tradingview.com/symbols/ETHUSD/

Ethereum, 19 Temmuz Pazar günü 240 dolara yükseldi. ETH üçgen ve yatay dirençlerin buluşma noktasına ulaştı. Lider altcoin haftalık olarak %1,2 oranında değer kaybetti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin, Neo, Enjin Fiyat Analizi

Pazartesi günü, ETH / USD ticaret çifti günlük grafikte ters yönde benzer bir mum oluşturdu ve ETH yukarıda belirtilen seviyelerinde yakınında bir reddedildikten sonra 235 dolara düştü.

Salı işlem günü, ETH’nin üçgen ve yatay dirençlerin üzerine çıkması ve iki hafta içinde ilk kez 245 dolara kadar çıkması nedeniyle alıcılar için oldukça iyi bir gün oldu. Ethereum, değerine %4,3 ekledi.

Yükseliş trendi 22 Temmuz Çarşamba günü, önde gelen altcoin’in Şubat ayından bu yana en yüksek noktasına ulaştığı ve gün içinde 270 dolara dokunduktan sonra günü 264 dolara kapatması ile devam etti.

Perşembe günü, ETH / USD ticaret çifti günlük grafikte arka arkaya üçüncü yeşil mumunu oluşturdu ve kazançlarını bir sonraki büyük direnç çizgisine başarıyla ulaşarak 275 dolara kadar uzattı.

Bu seviye Cuma günü ETH’nin 280 dolara çıkmasıyla aşıldı. ETH gün içi 265 dolar ve 290 dolar arasında işlem gördü.

Kripto para pazarı hızla yükseliyordu ve ETH ana itici güç oldu. Hafta sonunun ilk gününde, Temmuz 2019’dan bu yana ETH en yüksek seviyesi 306 dolara çıkarak 2020’de eşi görülmemiş bir hamle yaptı. ETH, gün için %9,2 arttı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Deneyimli analistten Bitcoin fiyat tahmini: BTC 42.000 dolara yükselecek

Pazar günü bir önceki gün kadar etkileyiciydi. Ethereum yükselmeye devam etti ve gün içinde bir noktada 321 dolara çıktı.

“Bitcoin Benimsemesi Farklı Bir Yolu İzliyor” adlı haberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/bitcoin-benimsemesi-farkli-bir-yolu-izliyor/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu