Kripto Para Haberleri

Bitcoin ve Ethereum’da Son Durum

Kripto para piyasasının lideri, düşüşle başladığı haftada 34.000 Dolar seviyesine bir kez daha ulaştı ve yatırımcılar derin bir nefes aldı. Yıl içerisinde tarihi rekor ile adından sıkça söz ettirmeyi başaran Bitcoin, ne yazık ki rekor seviyesinde tutunmakta büyük zorluk yaşadı ve inanılmaz bir düşüş ile 30.000 Dolar’a kadar geriledi.

Düne döndüğümüzde ise dip denemesine tanıklık ediyoruz ve 30.144 Dolar seviyelerine kadar gerilediğini de belirtmek gerekiyor. Devamında gelen yükseliş ise onu yeniden 33.000 Dolar seviyesine taşıdı.

24 saatlik sürse baz alındığında ise %6.1 oranında bir yükselişe imza attığını görebiliyoruz. bu yükseliş yatırımcıları biraz olsun rahatlattı ancak insanlar daha büyük bir yükselişe tanıklık etmek istiyor ve hali hazırda 60.000 Dolar seviyelerinde alım yapan yatırımcıların olduğunu da unutmamak gerekiyor. Piyasanın en büyüğü ile ilgili gelişmeler bu şekilde. Peki ama Ethereum ne durumda? Gelin hep birlikte ikinci büyük varlığı da detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ethereum Göz Doldurmaya Devam Ediyor

Ethereum

En hızlı ve yine en dikkat çekici şekilde toparlanan dijital varlıklardan bir tanesi de Ethereum oldu diyebiliriz. Bitcoin’in yaşattığı kayıplardan sonra gözler Ethereum’a çevrildi ve Ethereum kısa süre içerisinde önemli bir yükseliş kaydederek yatırımcılarını memnun etmeyi başardı.

Son 24 saatlik süre içerisinde %9.07’lik değer kazanan ve 2,017 Dolar seviyelerine ulaşan Ethereum, haftanın en popüler dijital parası olmayı başardı. Bu yükseliş büyük önem arz ediyor ve az önce de dile getirdiğimiz gibi Bitcoin’in kaybettirdikleri sonrası Ethereum güvenilir bir limana dönüştü ve bu görevi e layıkıyla yerine getirdiğini hatırlatmakta fayda var diye düşünüyoruz.

Bitcoin ile birlikte piyasanın en çok ilgi gören varlıkları arasında. Çoğu zaman Bitcoin ile doğru orantılı olarak hareket etse de kriz anlarında bazı yatırımcılar için gerçek bir kurtarıcı olabiliyor. Bu hafta da benzer şeyler yaşandı ve Ethereum’a yatırım yapanların büyük ölçüde kazanç elde ettiğini bir kez daha belirtmek isteriz.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu