Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yatırımcılarının Yaptığı Basit Ama Önemli Hatalar

Bitcoin yatırımcılarının zaman zaman yaptıkları ancak toplu halde bakıldığı zaman büyük kayıpların sebebi olarak görülebilecek olan ”hatalar” dolayısı ile zarar ettiklerini bilmemeleri daha büyük oranlarda zararlar yaşamalarına sebep oluyor.

Al-Sat işini abartmak

Kripto para sahiplerinin tamamına yakın bir kısmı bu sektörde bulunma nedeni olarak kripto paralardan kazanç elde etmek uğruna yatırım yaptıklarını ifade ediyor. Bu ise kripto para sahiplerinin son derece ciddi yatırımlarını piyasaya yatırması demek olsa da al-sat işini fazla abartmamak gerekiyor.

Başkalarının yaptıklarını takip etmek

Başkaları bırakın ne yaparsa yapsın, siz yolunuzdan vazgeçmeyin ve kendinize uygun olan adımları atmaktan, kendi düşüncelerinizin doğru olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Çok kazanayım derken kaybetmek

En kritik hata olan ”çok kazanayım” derken en fazla kaybı yaşamaktır. Bitcoin alırken ve satarken en yüksek karlılık ile satış yapın. Eğer kazancınız az ise Bitcoin ne kadar yüksek olursa olsun satış yapmayın. Bu kayıpların en büyük sebebidir.

”Başkası o koini almış, onu almalıyım”

Siz Bitcoin almışken sizi yolunuzdan vazgeçirmek isteyenler ve kendisinin farklı koin alarak çok daha fazla para kazandığını belirtenler, iddia eden ve söyleyenler olacaktır. Bunlar kayıp sebeplerinin en başında olan nedenlerdir. Bir kripto paraya yatırım yaparken farklı kripto parayı hemen değil, sonra düşünün.

”Arkadaşıma emanet edeyim”

Kripto paralarınızı kendiniz yönetmek yerine arkadaşınıza emanet ederseniz ve onun bilgisine güvenirseniz 2 kat risk altında olduğunuzu da aklınızın bir köşesinde bulundurun. Arkadaşınıza emanet edecek olduğunuz kripto paralar büyük kayıp sebeplerinden olabilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu