Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yeni Bir Sürpriz Yapabilir mi?

35.000 Dolar’ın altında seyreden Bitcoin, düşüş ivmesine devam ediyor. Sektörün en büyük kripto para varlığı olarak lanse edilen Bitcoin, aldığı kötü haberler ile birlikte büyük düşüşe imza atmış durumda. Bu haberleri az sonra daha detaylı bir şekilde paylaşacağız ve dilerseniz son haftalardaki hareketliliği de hep birlikte inceleyelim.

Bitcoin, kısa bir süre önce toparlanarak 40.000 dolar üzerine çıktı fakat aldığı olumsuz haberler ile birlikte önce 38.000 seviyesine geriledi ve hemen ardından 35.000 Dolar’ın altına düştü. Parite, 40.000 Dolar’ın altında seviyelerde işlem gördüğü sürece bu düşüşün devam edeceği ifade ediliyor. En azından uzman yatırımcıların ve analistlerin görüşleri bu yönde.

Ana direnç ise 40.000 Dolar’a yakın durumda ve kısa bir süre içerisinde artış başlatmak adına 40.000 Dolar üzerinde bir kapanışa ihtiyaç duyuluyor. Bir sonraki kilit engel üzerine yapılan yorumları ve analizleri incelediğimizde ise 45.000 Dolar gibi bir rakam karşımıza çıkıyor.

Çin Hamlesi Piyasayı Olumsuz Etkiledi

çin kripto

Dünyada en çok kripto para varlık kullanımı ve üretimi başlığı altında Çin ismini anmak ve dile getirmek mümkün. Fakat kısa bir süre önce finansal kurum ve kuruluşların kripto para ödemeleri yapamayacağını ve ödeme işlemlerinde dijital varlıkları kullanmayacağı açıklamasını yaptılar. Böylesine önemli bir haber piyasaları da anında etkisi altına aldı ve Bitcoin ile birlikte dijital varlıkların büyük bir kısmı düşüş yaşadı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Son dakika: Wall Street'in gizli bilgileri sızdırıldı! Bitcoin 2021'de 430.000 dolara çıkacak

Hali hazırda bunun etkisini net bir şekilde görebiliyoruz ve az önce de ifade ettiğimiz gibi bu düşüş bir süre daha devam ediyor olacaktır. Hemen ardından İran’ın açıklamaları da gecikmedi. Ülkede devam eden ve sık sık gerçekleşen elektrik kesintileri halk tarafından büyük tepki topladı. Bu tepkilerin önüne geçmek ve taleplere yanıt vermek adına alınan önlem ise madencilik faaliyetlerinin 4 ay süre ile durdurulması oldu.

Tüm bu açıklamalara bakıldığında piyasalarda yaşanan düşüşe anlam vermek çok daha kolay bir hal alıyor diye düşünüyoruz.

İlgili İçerik: Kripto Para Piyasa Düşüşlerinde Hayatta Kalmanın 8 Yolu

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu