Anasayfa Sektörel Bitcoin Yeni Bir Zirve Kaydederken Bu 5 Altcoin Uçuşa Geçti!

Bitcoin Yeni Bir Zirve Kaydederken Bu 5 Altcoin Uçuşa Geçti!

Sektörel

Bitcoin (BTC) fiyatı 31.000 dolara yaklaşırken 5 altcoin önemli ölçüde artış gösterdi.

Bitcoin Yeni Bir Zirve Kaydederken Bu 5 Altcoin Uçuşa Geçti!

Hafta sonu, kripto para piyasası için oldukça önemliydi. Bitcoin (BTC) fiyatı 31.000 dolar civarında yeni bir çok aylık zirveye fırladı. Bu hareket, kripto para piyasasının toplam değerini Ağustos ortasından bu yana en yüksek seviyesi olan 1,19 trilyon dolara çıkardı.

Bitcoin fiyatı Pazartesi sabahı Asya işlem seansında 31.000 dolara yaklaştı. Bu, Temmuz ortasından bu yana görülen en yüksek seviye olup, varlığın 2023 yılında bu fiyat seviyesini dördüncü kez ziyaret ettiğine işaret ediyor. Analistler, son iki aydaki tüm kayıpları silerek haftalık mum kapanışının yükselişini gözlemledi. 

BTC hâkimiyeti, Nisan 2021'den bu yana en yüksek seviyesi olan yüzde 52'nin üzerinde. Analist CrediBULL Crypto, Bitcoin'in "büyük bir kırılmanın eşiğinde olduğunu ve düşüş trendine geri dönmeden önce baskınlığın çok daha yüksek olacağını" ifade etti. 

Bitcoin'in geçtiğimiz hafta elde ettiği yüzde 11'lik kazanç, MicroStrategy'nin 4,6 milyar dolarlık devasa yatırımını tekrar yeşile taşıdı. Bununla birlikte traderlar, omuz baş omuz formasyonu tespit etti. Bu formasyonun gerçekleşmesi halinde başka bir düşüş yaşanabilir.

Bununla birlikte Bitcoin'in günlük yüzde 2'lik kazancı, bir avuç altcoinin çift haneli yükselişleri karşısında gölgede kaldı. CrediBULL Crypto, şu yorumu yaptı:

Şu anda pump yapan 10.000 altcoinden 5'i norm değil, istisnadır. Bu yüzden BTC hâkimiyetine zar zor bir darbe vurdular.

Hangi Altcoinler Artış Gösteriyor?

Bitcoin Yeni Bir Zirve Kaydederken Bu 5 Altcoin Uçuşa Geçti!

Chainlink (LINK) son 24 saat içinde yüzde 17'lik bir artış kaydetti ve yazının hazırlandığı sırada 10,74 dolara ulaştı. Varlık, son yedi günde yüzde 44 artış gösterdi ve bugün en iyi performans gösteren altcoin oldu. LINK, Terra/Luna ekosisteminin çöktüğü Mayıs 2022'den bu yana en yüksek fiyatına ulaşmak için yaklaşık 8 dolarlık direnci kırdı.

Aave (AAVE) geçtiğimiz gün yüzde 11 değer kazandı ve yazının hazırlandığı sırada 78,90 dolara ulaştı. Bununla birlikte en son Temmuz ortasında vurulan ve reddedilen 2023 direnç seviyelerine geri döndü.

Fantom (FTM) gün içinde yüzde 11 değer kazanarak 0,221 dolara ulaştı. Bu, Ağustos ortasındaki piyasa çöküşünden bu yana kaydettiği en yüksek fiyat oldu.

Polygon (MATIC) yüzde 9 artışla on haftanın en yüksek seviyesi olan 0,621 dolara ulaştı. 

Aptos (APT) son 24 saat içinde benzer bir miktarda değer kazanarak Ağustos ortasından bu yana en yüksek fiyatı olan 6,20 dolara ulaştı.

Bitcoin Yeni Bir Zirve Kaydederken Bu 5 Altcoin Uçuşa Geçti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar