Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yeniden 34.000 Dolar Üzerine Çıktı

Hatırlayacak olursanız eğer yaklaşık birkaç saat önce Bitcoin’in 30.000 Dolar altına gerilediğini anlatmıştık. Gerçekten ilginç bir varlık ve an itibarıyla 34.000 Dolar üzerinde seyrediyor. Kripto paraların yatırımcılar tarafından neden bu kadar çok tercih edildiğinin en önemli göstergesi diye düşünüyoruz. Saniyeler içerisinde büyük değişimler meydana geliyor ve varlıklarınız bir anda katlanıyor. An itibarıyla 34.000 Dolar barajı geçildi ve yükseliş ivmesinin devam ettiğini de net bir şekilde görebiliyoruz.

24 saatlik süre zarfında %4.31’lik bir artışa imza atıldı ve toparlanma başladı diyebiliriz. Yatırımcılar günlük kayıplarının en azından bir kısmını geri almanın sevincini yaşıyorlar. Bu yükseliş ne kadar devam edecek bilinmez ancak gelen baskılar yatırımcıların gözünü korkutuyor.

Peki ama bitcoin’in bu kadar dengesiz olmasının asıl nedeni nedir? Gelin hep birlikte bu nedenlere de detaylı bir şekilde göz atalım.

Çin, Kripto Para Borsalarının sonunu Getiriyor

çin bitcoin

Bu bölgede hizmet veren ilk kripto para borsası kepenk kapatma kararı aldı. Faaliyetlerin durdurulması ve madencilik faaliyetlerine darbe vurulması gerçekten üzücü. Hal böyle olunca birçok borsa da tepki niteliğinde adımlar atıyor ve hizmet vermeyeceğini ifade ediyor. bu durum piyasaları da olumsuz etkiliyor ve bu etki en çok Bitcoin’e yansıyor.

Çin’den gelen haberler, Bitcoin’deki düşüşün en önemli nedenlerinden bir tanesi. Çin, kendi kripto para birimini çıkarmaya hazırlanıyor ve aslında daha fazla yatırımcı kazanmak için de bu tür adımlar atıyor. Para birimini kısa süre içerisinde daha fazla yatırımcıya ulaştırmak ve daha bilinir hale getirmek adına bu tür bir hamle doğru kabul ediliyor.

Piyasadaki etkisi ise gerçekten üzücü. Bitcoin, bu durumdan en çok etkilenen para birimlerinden bir tanesi ve onu takip eden diğer para birimi ise Ether olarak karşımıza çıkıyor. Gelişmeler olduğu sürece yine bu mecra aracılığı ile siz değerli yatırımcılar ile de paylaşmaya devam edeceğiz. Şu an devam eden bir yükseliş ve toparlanma süreci mevcut fakat bunun ne kadar devam edeceği ön görülemiyor.

İlginizi Çekebilir: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu