Bitcoin Haberleri

Bitcoin Yeşile Büründü

Dijital para piyasasının en büyüğü olan Bitcoin, yıl başında 100.000 Dolar ön görüsü ile bir kez daha gündeme taşınmış ve hem uzmanların hem de yatırımcıların göz bebeği olmayı başarmıştı. Bu ön görülere en çok yaklaştığı dönemlerde yani 60.000 Dolar üzerine çıktığı günlerde tam da büyük sıçrayış yaşanacak derken tepe taklak oldu ve yatırımcılarını üzdü. Şimdilerde yeşile bürünmüş olması gayet sevindirici ve umut verici olaylardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Elon Musk ve Tesla desteği yadsınamaz ve 40.000 Dolar üzerine çıkmasının en önemli nedenlerinden biri de budur. An itibarıyla 40.304 Dolar seviyelerinde ve %0.29’luk yükseliş ile anlık değerini koruyor. Yeşiller içinde bir Bitcoin’i gerçekten özlemiştik ve şu an birçok yatırımcı da bu durumdan memnun görünüyor.

Yıl başında yapılan tahminler elbette çok ütopik tahminlerdi ancak dijital varlıkların ne yapacaklarını kestirmek gerçekten çok zor. Bir anda sert yükselişlere ve yine sert düşüşlere de ev sahipliği yapabiliyorlar.

Elon Musk Bitcoin’i Uçuruyor

Elon Musk Bitcoin

Bitcoin’in yükselişinde pay sahibi olan en önemli isimlerden bir tanesi de kesinlikle Elon Musk’tır. Bunu Dogecoin için yaptığında çok fazla tepki toplamıştı ancak gayreti gerçekten görülmeye değer. Tesla açıklamasını sizler de çok iyi hatırlıyorsunuz. Bitcoin ile ödeme alacaklarını ve insanların bir kez daha Tesla araçları Bitcoin ile satın alabileceklerini duyurdular.

Bu tür gelişmelerin dijital varlıklar için ne kadar önemli olduğunu unutmamak gerekiyor. Elon Musk da bu konuda fazlasıyla başarılı ve gündemi saniyeler içerisinde değiştirebiliyor. Yakın zamanda amazon haberleri de gündeme geldi ve bu haberler de yine Bitcoin’in yükselişinde pay sahibi olmayı başardı diyebiliriz.

Dijital varlık piyasasını sizler için yakından takip etmeye devam ediyoruz ve gündeme düşen haberleri de yine bu mecra aracılığı ile anlık aktarıyoruz. Bitcoin şu an için fazlasıyla popüler ve aslında her dönem olduğu gibi inişli çıkışlı görüntüsü ile sektördeki hareketliliği ilginç bir şekilde sağlıyor demek daha doğru olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 1]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün