Bitcoin Haberleri

Bitcoin, Yıl Sonunda 100 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Sahip Olabilir

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor lider kripto para Bitcoin’de çok büyük bir tahmin yaptı. Birazdan buna bakacağız ama ilk olarak; Visa CEO’su Alfred Kelly’nin açıklamlarına göre şirketin hedef planları arasında, dünya çapındaki tüm Visa kartları ile doğrudan kripto para satın alımları, Visa satıcı kontrol noktalarında ise kripto para dönüştürme sistemleri ve finans kurumlarının USDC gibi sabit koinlerle kripto para işlemlerini gerçekleştirmesi yer alıyor. Ayrıca Kelly, Visa’nın Bitcoin ve benzer diğer kripto para varlıklarını dijital altın olarak gördüğünü söyledi. Son zamanlarda kripto para trendine atlayan diğer şirketler arasında Tokens.com Corp., MicroStrategy Inc., Paypal Holdings Inc. ve HIVE Blockchain Technologies Ltd. yer alıyor.

Bitcoin 100 Trilyon Dolar Piyasa Değerine Sahip Olabilir

Perakende ve kurumsal ilgi birleştiğinde, kripto para birimleri daha yüksek seviyelere çıkabilir. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in bir gün 100 trilyon doların üzerinde bir piyasa değerine sahip olabileceğine inanıyor. CNBC tarafından belirtildiği gibi Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı Anthony Pompliano’nun da aralarında bulunduğu analistler, Bitcoin’in on yılın sonunda 500.000 dolara yükselebileceğini söylüyor. Anthony Pompliano; “Bitcoin’in sonunda yükselip küresel rezerv para birimi olacağını düşünüyorum. Bence Bitcoin’in altın piyasa değerinden çok çok daha büyük olacağını düşünüyorum.” dedi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Bitcoin Cash SV alım satımını durdurdu!

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto paralardaki en önemli gelişmeler:

Kripto para

Visa Inc., Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından Form 8-K’de sağlanacak ve http://investor.visa.com/sec-filings/default.aspx adresindeki Yatırımcı İlişkileri web sitesinde yayınlanacak olan bir kazanç bülteni aracılığıyla 2021 mali ikinci çeyrek mali sonuçlarını açıkladı.

Halka açık en büyük bağımsız iş istihbarat şirketi MicroStrategy Inc., 31 Mart 2021’de sona eren üç aylık dönem için (2021 mali yılının ilk çeyreği) mali sonuçlarını açıkladı. MicroStrategy’nin ilk çeyrek sonuçları, kurumsal analitik yazılım işimizi büyütmek ve Bitcoin satın almak ve elde tutmak için iki yönlü kurumsal stratejimizin önemli bir hissedar değeri yarattığının açık bir örneğiydi. MicroStrategy; “Yıllardır yazılım işimizdeki en güçlü zamanlardan birini yaşadık, %10’luk gelir artışı ve GAAP dışı kârlılıkta sürekli bir iyileşme gördük. MicroStrategy Incorporated CEO’su Michael J. Saylor; “Son yıllarda platformumuza yaptığımız yatırımlar, MicroStrategy’yi müşterilerin daha fazla benimsemesini sağlıyor.” dedi.

Paypal Holdings Inc., kripto para birimlerinin kullanımını önemli ölçüde genişleten yeni bir özellik olan Checkout with Crypto’nun lansmanını duyurdu. Milyonlarca küresel çevrimiçi işletmede mevcut olan bu hizmet önümüzdeki aylarda büyümeye devam edecek. Kripto para yatırımları olan ABD’li PayPal müşterileri ise artık sorunsuz bir şekilde kripto paralar ile ödeme yapabiliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı 10.360 dolara yükseldi!

HIVE Blockchain Technologies Ltd., 25 Mart 2021 tarihinde yaptığı duyuruya ek olarak, DeFi Technologies Inc. ile hisse senedi ortaklığını tamamladığını duyurdu, buna istinaden HIVE, DeFi Technologies’in 10.000.000 adi hissesini alacak. Bu şirketin mevcut hisselerin yaklaşık %5’ini temsil ediyor. DeFi Technologies ise Hive’ın çıkarılmış ve tedavüldeki adi hisse senetlerinin yaklaşık %1’ini temsil eden 4.000.000 adi hissesini alacak.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu