Bitcoin Haberleri

Bitcoin yükselecek mi? Grayscale son 24 saatte 140 milyon dolarlık BTC satın aldı

ABONE OL:

Kripto para ve dijital varlık yönetim şirketi Grayscale Bitcoin Trust son 24 saat içinde Bitcoin portföyüne 140 milyon dolar değerinde Bitcoin ekledi. Dün gerçekleştirilen BTC satın alım işlemi ile Grayscale sadece 1 gün içinde 7,188 adet Bitcoin satın aldı.

 

Grayscale’den dev Bitcoin satın alımı

Son 24 saat içinde kurumsal yatırımcılara Bitcoin sunan şirket 140 milyon dolar değerinde 7,188 adet BTC aldığını açıkladı. Grayscale Bitcoin Trust’ın son birkaç hafta ve ay içinde satın aldığı Bitcoin miktarı keskin bir şekilde arttı.

Şirket sadece geçen hafta portföyüne 14,000 adet BTC ekledi. Geçen ay ise Grayscale 1,2 milyar dolardan daha bir değere sahip 64,832 adet Bitcoin satın aldı. Geçtiğimiz Kasım ayında Bitcoin madencileri sadece 27,881 adet BTC çıkarttı. Kısaca Grayscale madencileri çıkarttığı BTC miktarının 2 katını satın aldı. Grayscale Bitcoin Trust son haftalarda gerçekleştirdiği Bitcoin alımları ile şu anda en bilindik Bitcoin balinası oldu.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yeni Bir Ralliye Hazır mısınız? Elon Musk Bitcoin'i Övdü

En büyük Bitcoin balinası: Grayscale

Kripto para ve dijital varlık saklama şirketi Grayscale Bitcoin satın alımlarını müşterilerinin BTC’ye maruz kalması için her geçen gün arttırıyor. PayPal, Square ve MicroStrategy gibi kamuya açık şirketlerin son zamanlarda BTC satın alması ile Bitcoin’e duyulan kurumsal ilgi her dakika artıyor. Bitcoin fiyatı ise bu hafta sonu yan yönde hareket ediyor.

PayPal, Square ve MicroStrategy’e ek olarak ünlü Wall Street yatırımcıları da artık Bitcoin’e geçtiklerini açıkladı. Bitcoin’in benimsenme artışı yaşaması ile hisseleri aracılığıyla Bitcoin’e yatırım imkânı sunan Grayscale’de büyüme görüyor. Kurumsal yatırımcıların Covid-19 kaynaklı enflasyon risklerine karşı korunma amaçlı olarak uzun süreli Bitcoin satın aldığı düşünüldüğünde ilerleyen günlerde de Grayscale’in Bitcoin satın alımları manşetlere çıkacaktır.

Bitcoin fiyatının 20,000 dolarlık psikolojik direncin hemen 1,000 dolar altında seyretmesi de kurumsal yatırımcıların piyasa büyük bir rol oynadığını göstermektedir. Bugün erken saatlerde MicroStrategy 3. Bitcoin satın alımını tamamladığını ve bu seferde 19,400 dolar civarında 50 milyon dolarlık BTC aldığını açıkladı. Uzun vadede Bitcoin’in 20,000 doların üzerine çıkacağı bekleniliyor. Yine de BTC yeni bir ATH’ye çıktıktan sonra Grayscale’in en büyük Bitcoin alıcısı olmaktan en büyük Bitcoin satıcısı olmaya geçebileceği hakkında bir iddia var. Grayscale böyle bir hareket yaparsa BTC piyasası keskin bir şekilde düşüşe geçebilir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu