Bitcoin yükseliyor, altcoinler düşüyor!

1 Dakikada Okunabilir


Haftanın son gününde piyasalar yeşil yanmaya başladı, kripto pazarlarının 2019 için yeni bir zirveye ulaştığını bugün Bitcoin fiyatının 6.400 dolara yükselmesi ile beraber gördük. Bitcoin fiyatı yükseldikçe altcoinlerin fiyatında da belirli bir takım değişimler görmek mümkün oluyor.Kasım 2018’den bugüne kadar geçen uzunca bir zaman diliminde kripto para piyasası hacmi toplamı ilk kez 190 milyar doları geçti.

Birkaç saat önce Bitcoin 6.400 dolar seviyesini geçti ve ilk kez uzun bir süre sonra bu seviye görülmüş oldu. Yatırımcılar için kısa vadede yükseliş beklentisi vardı ancak bir anda bu kadar büyük bir artış olması piyasada beklenmiyordu. Büyük kripto para birimi yükselişi sonrasında BTC hacmini 110 milyar doların üzerine çıkarmasına neden oldu. Hakimiyeti şu an yüzde 58 olan 17 ayın en yüksek seviyesindedir ve 2017 sonunda görülen büyük artıştan bu yana böylesine bir artış daha önce hiçbir şekilde görülmemiştir.

BTC’nin büyük takipçisi Ethereum ise 175 $’a yaklaşırken biraz piyasa hacmi yükseldi ve 4 dolar kadar değer kazandı. Dezavantajlı ETH pazar payı, durgun kaldığı için yüzde 10’un altına düştü.

İlk 10’u şu sıralar çoğunlukla kırmızı yanmakta ve yalnızca Litecoin günde %2.5 ile 77 $’a ulaştığında olumlu bir ivme kazanmışa benziyor. Binance Coin, yüzde 8 gerileyerek 19 $’a düştü ve XRP ve Stellar bugün birkaç dolar daha kaybettiğinde kırmızı yanmaya devam ediyor ve Bitcoin pazardaki payı ve fiyatını artırdıkça altcoinler düşüyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
80
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
80
Şaşkın
Lol Lol
201
Lol
Harika Harika
81
Harika
Korkunç Korkunç
40
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!